SAP Analytics Cloud - wasze doświdczenia

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów BI, SEM, BObj
ODPOWIEDZ
Iguana
Posty: 19
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:15 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

SAP Analytics Cloud - wasze doświdczenia

Post autor: Iguana »

Cześć,

chciałem podpytać o wasze doświadczenia z SAP Analytics Cloud. Czy macie doświadczenie z wdrożeniem w różnych konfiguracjach (sap, non-sap, live connection itp.)i jakie są wasze odczucia odnośnie samej funkcjonalność? No i przy okazji pytanie czy macie obawy przed wykorzystaniem chmury, która służy do analityki a jeśli nie to czy macie w planach przejście na SAC. Z tego co wiem to SAP zmienił politykę cenową, która zdaje się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klienta ;)


Pozdrawiam
K.
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: SAP Analytics Cloud - wasze doświdczenia

Post autor: greg_hhl »

U mnie dopiero zaczynamy podejście do tematu SAC, doświadczeń wielkich nie ma ale po pierwszych przymiarkach część osób z biznesu wyraża może nie zachwyt ale umiarkowane zadowolenie (szczególnie jeśli porównają sobie z BeX).
Z tego co konsultanci dotychczas nam naopowiadali to w przypadku gdy źródło (np. BW) stoi na HANA to żadne dane nie są w chmurze przechowywane, przy wcześniejszych wersjach trzeba (mówię ciągle o BW jako źródle) , niestety, wciągać dane do SAC. Z sygnałów dochodzących "z góry" wyciągam wniosek, że cała moja Grupa pójdzie w kierunku SAC.
Iguana
Posty: 19
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:15 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: SAP Analytics Cloud - wasze doświdczenia

Post autor: Iguana »

Cześć greg_hhl,

dziękuję za odpowiedź :)
Zgadza się w przypadku źródła jakim jest hana dane nie są replikowane do chmury i jest to jedna z wielu zalet tego narzędzia.
Sam osobiście jestem w trakcie przygotowywania analityk gdzie źródłem jest m.in excel, a w ramach Live Connection wykorzystuję Świat Obiektów (universe) i BW.
Jak to w przypadku SAPa bywa każde z tych połączeń ma swoje mniejsze lub większe ograniczenia ale jednak w ostatecznym rozrachunku wizualizacje i np. automatyczne predykcje są warte uwagi.
Przydałoby się żeby SAP wprowadził kilka dodatkowych funkcji, które występuję w BO np. w Webi/ITD/i mechanizmy publikacji ale to jeszcze trochę potrwa
Bardzo ciekawą opcją jest tworzenie aplikacji w SACu coś co jest w Lumira Designer...


Pozdrawiam
K.
Iguana
Posty: 19
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:15 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: SAP Analytics Cloud - wasze doświdczenia

Post autor: Iguana »

Witam,

coś się zmieniło jeśli chodzi o nowe doświadczenia?
Od ostatniego postu trochę czasu minęło... SAP również odrobił lekcje i uzupełnił kilka poważnych braków w SACu ;)

Pozdrawiam
K.
ODPOWIEDZ