Zbieranie danych podczas transportu

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów BI, SEM, BObj
ODPOWIEDZ
cineusz
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 13, 2008 1:45 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Zbieranie danych podczas transportu

Post autor: cineusz »

Witam,
mam nietypowy problem. Otóż na moich dwóch ostatnich projektach zetknąłem się z dziwną sytuacją podczas transportowania danych na serwer produkcyjny BW.

Problem dotyczy grupowania danych typu "przepływ danych przed" (data flow before) dla dostawców informacji. Objawia się tym, że dla niektórych dostawców informacji zbiera transformacje i DTP'y a dla innych nie. Najlepsze jest to, że działa to różnie dla różnych użytkowników, tzn. dla niektórych zbiera dane a dla innych nie. Wszyscy mają pełne uprawnienia. Co jest jeszcze dziwniejsze - raz zbiera dla określonego dostawcy informacji a po chwili już nie. Tutaj jednak jest już pewna reguła: jak już raz przestanie zbierać to już nigdy więcej ich nie zbierze.

System BI 7.0, SP na BW ver. 18 (na wcześniejszych - od 16 działało podobnie)

Jakieś pomysły?
pozdrawiam
MK
www.icg.pl
Dawid_Ratowski
Posty: 314
Rejestracja: czw maja 10, 2007 1:34 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Dawid_Ratowski »

Moje doświadczenia wskazują na to by nie zbierać obiektów BW automatycznie, ponieważ zbierają się obiekty, które nie są potrzebne do przenoszenia (śmieci).

Proponuję używać funkcjonalności ręcznego przypisywania obiektów do transportu w transakcji RSA1 w obszarze transport. Jest z tym więcej pracy, ale też większy porządek.

Dawid Ratowski, ICG
cineusz
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 13, 2008 1:45 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cineusz »

Ja to robię zawsze w kilku etapach. Najpierw tylko konieczne obiekty, a później z danymi przed, ale usuwam śmieci.

Problem jest w tym, że w niektórych przypadkach nie widać w ogóle transformacji ani DTP'ów, więc nie można ich również zebrać ręcznie.

Rozwiązywałem to w ten sposób, że tworzyłem użytkownika jako kopię swojego, logowałem się i mogłem obiekty zebrać. Jestem tylko ciekawy, czy ktoś spotkał się z takimi problemami i czy rozwiązał je w inny sposób.
pozdrawiam
MK
www.icg.pl
cineusz
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 13, 2008 1:45 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cineusz »

Rozwiązałem temat przypadkiem wczoraj. Sprawa jest banalna. Wystarczy w menu edycja -> przypisanie systemów źródłowych zaznaczyć odpowiednie systemy i tylko dla zaznaczonych system transposrtowy zbiera elementy. Nie wiedziałem, że jest to jakoś powiązane :)
pozdrawiam
MK
www.icg.pl
ODPOWIEDZ