Planowanie - nietypowy problem

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów BI, SEM, BObj
ODPOWIEDZ
cineusz
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 13, 2008 1:45 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Planowanie - nietypowy problem

Post autor: cineusz »

Mam kolejny problem. Tym razem chodzi o planowanie. Siedzę nad tym 2 dni i skończyły mi się pomysły... (BI7.0)

Stworzyłem sobie prostą aplikację planowania (5 cech, 3 wskaźniki). Chcę planować koszty na MPK w połączeniu z pozycjami planistycznymi. Wiersze: vtype, mpk, semposit
Kolumny: version, calday, 2 wskaźniki
interfejs: Excel

Aplikacja jest gotowa do wprowadzania danych (komórki podświetlone na niebiesko).
Stworzyłem trywialną funkcję planowania: kopiuj dane z miesiąca na miesiąc dla wybranej wersji i vtype. Wszystko na zmiennych (miesiąc źródłowy, miesiąc docelowy, wersja, typ).

Po uruchomieniu funkcji mam komunikaty:
Warningi:
1. Characteristic value "Typ wartości docelowy" is not valid for variable Typ wartosci docelowy.
2. Characteristic value "Wersja docelowa" is not valid for variable Wersja planowania docelowa.

Errory:
3. Dla wersji planowania:
Only the following standard characters are valid in characteristic values by default: !"%&''()*+,-./:;<=>?_0123456789ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ.

Furthermore, characteristic values that only consist of the character # or that begin with ! are not valid.

You are trying to load the invalid characteristic value 1. (hexidecimal representation 57006500720073006A006100200064006F00630065006C006F).

4. Program error in class SAPMSSY1 method : UNCAUGHT_EXCEPTION

Dla Warningów mam następujący komunikat procedury:

Enter a valid value for the characteristic. The value help, for example, provides you with suggestions. If no information is available here, then perhaps no characteristic values exist for the characteristic.

If the variable for 0DATE or 0CALDAY has been created and is being used as a key date for a hierarchy, check whether the hierarchies used are valid for this characteristic. The same is valid for variables that refer to the hierarchy version.


Oto co zrobiłem do tej pory próbując wyeliminować problem:

1. Dla SP18 BW (taki był na systemie) pozaciągałem wszystkie możliwe noty związane z BEx'em oraz z błędem SAPMSSY1 / UNCAUGHT_EXCEPTION
2. W wyniku braku jakiejkolwiek poprawy administrator nagrał mi SP19
3. Nie nadmieniłem, że początkowo jako cechy czasu miałem 0fiscper+0fiscvarnt, ale w wyniku warningów zamieniłem te dwie cechy na 0calmonth i dalej otrzymuję takie same komunikaty

Klucz cechy zwersja (nie używam 0version) zadeklarowany jest jako char2 i przyjmuje wartości #, 00, B1, B2, B3, B4, B5
0VTYPE - standardowe, używam 10 i 20

Za jakiekolwiek sugestie będę wdzięczny
pozdrawiam
MK
www.icg.pl
maciekg7
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 28, 2008 9:41 am

Post autor: maciekg7 »

Witaj.

Tu opisany jest bardzo podobny problem:

https://www.sdn.sap.com/irj/sdn/thread? ... 15#5953515

Może to ci w czymś pomoże.
Pozdrawiam
MG
cineusz
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 13, 2008 1:45 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cineusz »

Dzięki za pomoc, ale nie zadziałało. Usunąłem zapytania z kostki, zostawiłem sam agregat z jednym zapytaniem do planowania. Przerzuciłem VTYPE i Wersję do wierszy ale nie pomogło
pozdrawiam
MK
www.icg.pl
Dawid_Ratowski
Posty: 314
Rejestracja: czw maja 10, 2007 1:34 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Dawid_Ratowski »

Spróbuj zaimplementować notę OSS 1134226. Mam nadzieję, że pomoże.

Pozdrawiam,
Dawid Ratowski, ICG
cineusz
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 13, 2008 1:45 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cineusz »

Wielkie dzięki!

Pomogło.
Zauważyłem jednak ciekawą rzecz. Sekwencje się wykonują bez problemu a same funkcje (mimo, że zawarte są w działających sekwencjach) nie działają. Ale i tu widać poprawę - po wykonaniu funkcji nie rozłącza z BW ;)
pozdrawiam
MK
www.icg.pl
ODPOWIEDZ