Przejęcie z art. 23'

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
pabl0
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 09, 2009 10:35 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

Przejęcie z art. 23'

Post autor: pabl0 »

Witam

Czy macie doświadczenie z obsługą w SAPie przejęć pracowników z art. 23' (nowy pracodawca staje się stroną w dotychczasowym stosunku pracy). Wiąże się to z wieloma problemami.

Największy mi jak na razie sprawia chorobowe czyli wyliczanie podstawy. Próbować robić ręcznie wyliczanie podstawy czy spróbować "zaprząc" w to jakoś funkcję PLSIB ?

Mam plan połączyć numery numerami referencyjnymi (IT0031). W protokole można ładnie zaimportować ze starego numeru sobie poszczególne składniki odpowiedzialne np. za wysokość składek od pocz. roku. Ale chorobowe nie wiem jak ugryźć...

Jakieś doświadczenia z tym mile widziane. Może znacie jakieś firmy konsultingowe posiadające gotowe rozwiązania ?

pozdrawiam
mpiekarz
Posty: 29
Rejestracja: pn lut 09, 2009 1:44 pm
Been thanked: 1 time

Re: Przejęcie z art. 23'

Post autor: mpiekarz »

A nie możesz przejąć tych pracowników na tych samych numerach HR? Wówczas nie będzie problemów z podstawami do chorobowego.
pabl0
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 09, 2009 10:35 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

Re: Przejęcie z art. 23'

Post autor: pabl0 »

Niestety przejęcie następuje między 2 spółkami w SAPie. Każda z tych spółek ma przyporządkowany inny zakres numerów osobowych. Tak więc na jednym numerze muszę dać rozwiązanie umowy a na drugim zatrudnienie.
p_zab
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 20, 2012 12:21 pm

Re: Przejęcie z art. 23'

Post autor: p_zab »

A może użyć metody brute force... skopiować wpisy klastra z nr X na nr Y np za okres 12 m-cy?
W kilku przypadkach tak zrobiłem i nie odnotowałem skutków ubocznych (tzn korzyści przeważyły nad wadami).
Oczywiście można też próbować przez tabelę T558A i wtedy specjalnym schematem rozliczyć.
ODPOWIEDZ