Zamykanie/otwieranie okresów Kontrolingu dla każdego CoCode

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
bobens_83
Posty: 22
Rejestracja: pn gru 03, 2007 6:27 pm

Zamykanie/otwieranie okresów Kontrolingu dla każdego CoCode

Post autor: bobens_83 »

Witam. Chcialbym zadac specjalistom kilka pytan odnosnie struktury CO . Jestem ABAPerem wiec z gory prosze o cierpliwosc ;)


- Na chwile obecna mamy 1 obszar controllingu (powiedzmy CA1)
- W systemie zdefiniowane sa 4 firmy (CoCode) , powiedzmy CC1, CC2, CC3 oraz CC4
- obszar kontrolingu CA1 jest wspolny dla 4 firm (CC1, CC2, CC3 i CC4) - jest to wiec Cross-company-code cost accounting


W tej chwili okresy kontrolingowe sa otwierane/zamykane 'globalnie', dla calego obszaru kontrolingu CA1, czyli dla wszystkich 4 firm jednoczesnie.

Ja natomiast musze napisac transakcje ktora umozliwi otwieranie/zamykanie okresow kontrolingowych dla kazdej firmy osobno .

Dla przykladu: OkresCO 1 moze byc otwarty dla CC1, ale zamkniety dla CC2.

Jednak gdy podejrzymy strukture tabeli KAPS ("CO Period Locks"), nie ma w niej pola BUKRS (CoCode). Wnioskuje wiec, iz aktualnie w naszym systemie nie ma mozliwosci odseparowania okresow kontrolingowych dla kazdej firmy osobno, tak aby zamykac/otwierac je dla kazdej firmy niezaleznie?


Z pewnych wzgledow nie moge tworzyc osobnego obszaru kontrolingu dla kazdej firmy (4Firmy <=> 4ObszaryCO). Musimy zostac przy konfiguracji (4Firmy <=> 1ObszarCO) .

Jaki wiec kierunek dzialan sugerujecie obrac? Bede wdzieczny za wszelka pomoc w rozwiazaniu tego problemu. Pozdrawiam.
[...] owocu zakazany smak obala fikcj? [...]
MOSS
Posty: 150
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 8:44 am
Lokalizacja: MOC :)
Has thanked: 17 times
Been thanked: 16 times

Post autor: MOSS »

Z tego co wiem to raczej nie masz możliwości zamknięcia okresu CO osobno dla każdej z jednostek gospodarczych ...

Sugerowałbym zamykanie okresów w FI wcześniej niż w CO dla wybranych jednostek gospodarczych

pozdrawiam
M.
ODPOWIEDZ