Konwersja CO41

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
bzcstal
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 15, 2016 1:57 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Konwersja CO41

Post autor: bzcstal »

Witam,
Podczas konwersji zleceń planowanych napotkałem się na dziwną sytuację.

W C041 określiłem termin zleceń (przyszły tydzień), zakład oraz kontroler MRP.
Dodatkowo zaznaczyłem opcję "ustalone zlecenia planowane".

Po konwersji połowa zleceń z przyszłego tygodnia od pn-śr nie została przekonwertowana.
Druga połowa śr-nd została przekonwertowana poprawnie.
Dodatkowo zlecenia z jeszcze następnego tygodnia zostały przekonwertowane, które miały termin od pn-śr.

Dlaczego po określeniu terminu (przyszły tydzień) tylko cześć zleceń została poprawnie przekształcona? Okres tygodnia w tym konkretnym przypadku był od środy do środy.

Pozdrawiam
bzc
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Konwersja CO41

Post autor: dominik.tylczynski »

Obstawiałbym opcję "ustalone zlecenia plamowane". Te nieprzekonwertowane nie były najpewniej ustalone. Dlaczego zaznaczasz tę opcję?

Sent using Tapatalk
bzcstal
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 15, 2016 1:57 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Konwersja CO41

Post autor: bzcstal »

Chciałem aby zmianie uległy wszystkie zlecenia planowane z 1 gwiazdką, te które manualnie wstawiam w MF50.

PS
Nie ma żadnych innych zleceń bez gwiazdek.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Konwersja CO41

Post autor: mgabryel »

1) pojawił się jakiś komunikat / zapis w logach (Skok do -> log konwersji)?
2) jaki jest rodzaj tych zleceń?
2) czy w MD13 są jakieś różnice między tymi zleceniami?
3) czy można przetworzyć w MD04 lub CO40 pojedyncze zlecenie?
bzcstal
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 15, 2016 1:57 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Konwersja CO41

Post autor: bzcstal »

Ad 1.
Nie wiem, nie pamiętam. Konwersji masowej użyłem tylko 2x i po tych problemach przestałem

Ad 2.
Rodzaj zlecenia ZP01, wersja 1000+

Ad 3.
W MD13 "PM-przetwarzania" ma wartość 0, a w MD04 brak wartości.

Ad 4.
W MD04 i CO40 jest taka możliwość.



Przy dużej ilości zleceń metoda przy użyciu MD04 albo CO40 jest czasochłonna.
Prostsze rozwiązanie jest w MF50, ale również wymaga manualnego przekonwertowania.

Myślę, że CO41 będzie najlepszym rozwiązaniem tylko należy wybrać poprawne ustawienia tej transakcji.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Konwersja CO41

Post autor: mgabryel »

proponuję zatem na systemie testowym zmienić ustawienia i przetestować, przy okazji sprawdzić logi.
Daj proszę znać jakie było rozwiązanie.
bzcstal
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 15, 2016 1:57 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Konwersja CO41

Post autor: bzcstal »

mgabryel ale na jakie ustawienia?
co masz dokładnie na myśli?
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Konwersja CO41

Post autor: mgabryel »

miałem na myśli kilka prób z różnymi ustawieniami na ekranie selekcji, a przede wszystkim przydałyby się te logi / ew. komunikaty.

Zastanawiam się, czy powodem nie jest to że data tych zleceń jest ustalona i może nie jest zbieżna z zakresem, który został wybrany w polu termin otwarcia.
bzcstal
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 15, 2016 1:57 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Konwersja CO41

Post autor: bzcstal »

mogłoby to mieć sens gdyby harmonogramowanie ustawione byłoby w przód.
zlecenia którymi operuję mają ustawione harmonogramowanie w tył
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Konwersja CO41

Post autor: mgabryel »

żeby za dużo nie kombinować, prośba o powtórny test i logi.
Dodatkowo możesz podesłać screen z MD13 z takiego problematycznego zlecenia.
bzcstal
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 15, 2016 1:57 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Konwersja CO41

Post autor: bzcstal »

Witam,
Zrobiłem kilka prób w Copy-Pro.

W C041 wybieram kontroler MRP i termin (tydzień 12; 21-27.03.2016). Przechodzę do kolejnego ekranu i SAP wyświetlił zlecenia z tygodnia 13, tj. 28-03.04.2016

Wchodzę do CM25 a tam po konwersji tylko 2 zlecenia nie zostały zmienione. Dwa pierwsze z listy. Reszta wygląda ok, ale to zlecenia z tygodnia 13, a nie z 12 jak chciałem docelowo. Co więcej konwersji uległy 2 zlecenia z tygodnia 14..

Nie wiem do końca o co chodzi z tymi logami ale znalazłem jakiś komunikat logu $000029
1. Nie opracowano czasu pracy oper. w stan. rob. dla oprac. harmonogramu - Nr komunikatu C7014
2. minimalny czas nakładania nie możne być opracowany - Nr komunikatu C7064

te dwa komunikaty pojawiają się przy wszystkich zleceniach.

Kolejna próba. Wybieram kontroler oraz termin, tydzień 11 (bieżący). Przechodzę do kolejnego ekranu, a w nim zlecenia na tydzień przyszły. Komunikaty w logach są niemalże identyczne w każdej pozycji. Ponownie wchodzę do CM25 a tam pierwsze 3 zlecenia nie zostały prze konwertowane.

poprzednie dwa zlecenia, o których wspominałem również nie zostały prze konwertowane z początku tygodnia 13.

Próba nr 3
W CO41 ustawiam kontroler, termin tydzień 13, ale oczywiście przeskakuje mi na zlecenia z tygodnia 14. Wybieram ustalone zlecenia planowane jako opcję dodatkową. w CM25 widać przekonwertowane zlecenia za wyjątkiem pierwszego.




Wybierając inne możliwe opcje SAP nie chce mnie puścić do kolejnego ekranu.

Nie mam pomysłu na ten problem.
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Konwersja CO41

Post autor: mgabryel »

próba 1: jaka jest data otwarcia tych zleceń, może być dla jednego z tych 2, które nie zostały przekonwertowane? Zlecenia są wybierane po dacie ich otwarcia.

próba 1: logi - spróbuj jeszcze raz przetworzyć te dwa nieprzetworzone zlecenia. Zaraz po wykonaniu co41 sprawdź logi Skok do -> log konwersji.
bzcstal
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 15, 2016 1:57 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Konwersja CO41

Post autor: bzcstal »

Termin otwarcia: 20160404 - 20160410

Otwarcie: 04.04.2016

Rozpoczęcie: 11.04.2016
Zakończenie: 12.04.2016

Przy każdej pozycji mam kominukat LOGO " Nie opracowano czasu pracy oper. w stan. rob. dla oprac. harmonogramu"

Dlaczego wybierając termin otwarcia 04.04.2016 - 10.04.2016 zlecenia po konwersji są z tygodnia następnego, tj. 11.04.2016 - 17.04.2016?

Nie rozumiem tego.


Harmonogramowanie na zleceniach planowanych ustawione jest w przód. Zlecenia są "gwiazdkowane" przy użyciu MF50.


PS
tu nie chodzi o otwieranie 1, 2 czy 5 zleceń. Tygodniowo konwertuję ponad 100 zleceń manulanie i chciałbym sobie ułatwić życie :)
Nie chcę bezsensownie tracić czasu na ręczne koknwertowanie w MF50 albo MD04. w tej drugiej to już totalna porażka jeśli chodzi o czas..
Pozdrawiam
bzc
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Konwersja CO41

Post autor: mgabryel »

dlatego, że termin rozpoczęcia zlecenia jest w tygodniu następnym (11.04)

ustawiony wcześniejszy termin otwarcia (04.04) to taki bufor, który daje planiście m.in. możliwość wcześniejszego (niż wynika to z lead time) przetworzenia zleceń planowanych w zapotrzebowania zakupu. Dzięki temu komponenty na zlecenie mogą być dostępne trochę wcześniej niż są potrzebne.

W C041 termin otwarcia służy głównie do tego, żeby wylistować zlecenia, jeśli chcesz je przekonwertować wcześniej niż sugeruje lead time. Nie zmieni to jednak ustalonego wcześniej terminu rozpoczęcia / zakończenia, który jest nadrzędny dla zlecenia planowanego.
bzcstal
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 15, 2016 1:57 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Konwersja CO41

Post autor: bzcstal »

mgabryel pisze:dlatego, że termin rozpoczęcia zlecenia jest w tygodniu następnym (11.04)
nie mogę do końca się z tym zgodzić. Podczas konwertowania tych samych zleceńw MD04 termin rozpoczęcia jest 04.04.2016.
ODPOWIEDZ