SAP Polish User Group

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

SAP Polish User Group

Post autor: dominik.tylczynski »

Szanowny użytkowniku systemów SAP,
śledzę i biorę aktywny udział w rozwoju rynku systemów SAP w Polsce, w sprzedaży, wdrożeniach, bieżącym wsparciu. W mojej ocenie SAP ERP jest najlepszym systemem w swojej klasie, a Polska jest jednym z większym i istotniejszych krajów Unii Europejskiej. Zatem najwyższy czas, aby polscy użytkownicy systemów SAP mieli swoją reprezentację w SAP User Groups, taką jaką mają Amerykanie, Niemcy, Francuzi, czy Słoweńcy i Afrykanie.

Jestem przekonany, że taka zorganizowana grupa będzie poważnym partnerem do rozmów z SAP Polska w kwestiach takich jak np. JPK.

Jeśli uważasz, że to dobry pomysł i wartościowa idea, jeśli chcesz dołączyć odpowiedz w tym wątku, napisz kilka słów o osobie, podziel się pomysłami, zaproponuj co mógłbyś zrobić.
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 421 times
Been thanked: 263 times

Re: SAP Polish User Group

Post autor: RKISIEL »

Dominiku,
Cel jak najbardziej słuszny. Powinniśmy stanowić grupę nacisku i doradztwa w problemach typowo polskich, być partnerem - patrz zmiany bieżące i spodziewane.
Śledzę rozwój systemu SAP, biorę aktywny udział we wdrożeniach i bieżącym wsparciu (zakres finanse) oraz pracach rozwojowych na rzecz pracodawcy. Biorę udział w największym w Europie Środkowej wdrożeniu SAP ERP.
Mam dwie miłości: SAP i Jolkę :wink:
Rafał Kisiel
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP Polish User Group

Post autor: dominik.tylczynski »

No to jest już nas dwóch. Ciekawe kto jeszcze?

Sent using Tapatalk
karol.dabrowski
Posty: 192
Rejestracja: śr cze 11, 2014 3:10 pm
Has thanked: 58 times
Been thanked: 27 times

Re: SAP Polish User Group

Post autor: karol.dabrowski »

Witam,

Pomysł uważam za bardzo dobry ponieważ sapowcy tworzą dośc obszerną i charakterystyczną grupę, tymbardziej jako grupa zawodowa dobrze funkcjonować w społeczności - wiązać relacje miedzy sobą oraz na zewnątrz, szczególnie jako reprezentacja przed firmą SAP AG z którą nie da się ukryć jesteśmy wszyscy w jakiś sposób związani :) Poza tym trzeba gonić innych - myślę że na początek chociaż Ekwador lub Peru ;)

Myślę że możemy połączyc bazę wiedzy z forum z takową grupą - podnieść rangę forum by cała baza wiedzy zyskała prestiż i stanowiła źródło nauki dobrych praktyk w SAP (dla mnie takowym było wiele razy - rozwiązania problemów to jedno ale dobre praktyki pracy w SAP to drugie - tu ciagle przypomina mi się sprawa z właściwym nadawaniem nazw indeksów).

W skrócie o mnie - w SAP ok. 6 lat, głównie jako pracownik firm produkcyjnych w firmowych działach SAP, obszary logistyczne (MM, SD, PP, ostatnio również PM, bardzo lekko QM, FI i CO oraz Basis). Główne zainteresowania to ABAP (wciąż się uczę - napisane kilka małych + 1 duża aplikacja na uzytek wewnętrzny w firmie) oraz migracja danych (query + lsmw), Java i Java + SAP.
Interesuje mnie też bardzo SAP jako zjawisko socjologiczne - min. jak wpływa na powstawanie grup zawodowych, miejsc pracy, społeczności specjalistów i uzytkowników oraz na szeroko rozumiane ściezki życiowe pojedyńczych "użytkowników".

Nie mam ogromnego doświadczenia ale z chęcią się przyłączam jeśli będę mógł jakkolwiek pomóc swoją wiedzą.

Pozdrawiam serdecznie
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: SAP Polish User Group

Post autor: wojtas7 »

Idea zacna, popieram :-)
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP Polish User Group

Post autor: dominik.tylczynski »

Domenę "sapusers.pl" oraz stronę na Facebook'u mam już zarejestrowane. Powoli można zacząć działać. Tylko trochę większą siłę ludzką trzeba zebrać.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP Polish User Group

Post autor: dominik.tylczynski »

Przy okazji sprawdźcie wyszukiwania Google dla "sap polish users group". Niby nic się jeszcze nie zadziało, a rozpoznawalność jest :D
Artur Lisznia?ski
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 26, 2007 9:51 am
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: SAP Polish User Group

Post autor: Artur Lisznia?ski »

Korzystam z sapforum w zasadzie od początku istnienia strony i jeżeli mógłbym wziąć udział w kolejnym przedsięwzięciu związanym z SAP
to tak bardzo chętnie.
Pozdrawiam
Artur
ogonk
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 01, 2008 9:47 am
Been thanked: 10 times

Re: SAP Polish User Group

Post autor: ogonk »

Hej
Na pewno pomysł bardzo dobry. Wiedzy nigdy nie za wiele.
Ze swojej strony zajmuję się od 14 lat administracją AA trochę mniej PSem,
a aktualnie przede wszystkim uprawnieniami - na "niewielką" skalę 10 tys. użytkowników :)

Zatem jeśli moja wiedza się przyda chętnie służę pomocą.

Pozdrawiam
[b][i]Pozdrawiam[/i][/b]
Lukasz1982
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 07, 2015 11:17 am
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Re: SAP Polish User Group

Post autor: Lukasz1982 »

Bardzo fajny pomysł i ja również chętnie wezmę udział w takim przedsięwzięciu.

W sap prawie 3 lata - nie za wiele ale szybko i chętnie się uczę. Problem jest w tym, że muszę się uczyć sam lub za pośrednictwem wewnątrzfirmowego suportu. Firma w której pracuje zajmuje się sprzedażą więc w tym kierunku się rozwijałem. Nigdy nie zwracałem uwagi na to na jakich modułach pracuję więc czasem mam problem z ich odróżnieniem ale wyróżnić mogę MM, SD, DS, LO, Bi i F&R.
adasko213
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 2:29 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: SAP Polish User Group

Post autor: adasko213 »

Pomysł słuszny, więc z chęcią się przyłączę do tej inicjatywy :)
Z systemami SAP pracuje szósty rok - głównie FI/CO.

Pozdrawiam
Adam
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP Polish User Group

Post autor: dominik.tylczynski »

Cieszę się z odzewu. Wszystkich poważnie zainteresowanych współtworzeniem tej grupy proszę o przesłanie na [email protected] swoich namiarów, przynajmniej maila. Czas się brać do pracy.
szczepk
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:04 am
Been thanked: 3 times

Re: SAP Polish User Group

Post autor: szczepk »

Pomysł bardzo fajny w pełni popieram :)
Creeper
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 04, 2015 10:15 am
Has thanked: 1 time

Re: SAP Polish User Group

Post autor: Creeper »

Witam, pomysł bardzo fajny, forum śledze od poczatku działania. Idea w bardzo dobrym czasie się pojawiła. Wiele do zrobienia, bardzo chętnie wezmę udział i przyłącze się do grupy. Lubię wyzwania, a SAP i moduły którymi się zajmowałem WM i zajmuje MM / SD trochę również FI otwierają szeroko drzwi do tych wyzwań.
Z SAP związany jestem od 2003 roku, aż do dnia dzisiejszego jako user, konsultant, programista, architekt biznesowy. Chętnie pomogę.

Pozdrawiam
Darek
fuzjer
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 17, 2014 8:42 pm
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: SAP Polish User Group

Post autor: fuzjer »

Bardzo fajna inicjatywa i jestem jak najbardziej z wami
Od 2 lat związany z modułami MM, WM, PP i wszystkie inne po trochu
ODPOWIEDZ