RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
MM-MONIKA
Posty: 60
Rejestracja: wt sie 21, 2012 12:52 pm

RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: MM-MONIKA »

Witam,

Szukam w SAPie raportu do zamówień - kilku pozycyjnych , który pokarze mi daty dostaw .
W standardowych np. ME80FN, ME2L itd widzę tylko daty dokumentów a nie daty dostaw do każdej pozycji -> wiem że w tabeli mam te dane ale interesuje mnie taka możliwość ze strony użytkownika po standardowych transakcjach
MÓJ CEL. Chce do kontraktu wyświetlić wszystkie zamówienia , które będą miały w poszczególnych pozycjach daty dostaw a nie jak teraz daty dokumentów -> ME3L tez nie widać :-(
Próbuje od strony raportu po zamówieniach i niestety nie mogę tego znaleźć ....

z góry dziękuje za pomoc :-)

pozdrawiam
Monika
grincz
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 14, 2008 5:20 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 19 times

Re: RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: grincz »

Może spróbuj uruchomić ME2N , zakres lsity ALV.
Następnie na ekranie wyniku kliknij na ikone Linii harmonogramy ( shift + F11).
Pojawi się kolumna z datą dostawy.
mczechowicz
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 10:15 am
Been thanked: 1 time

Re: RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: mczechowicz »

Witaj Monika,

masz nasteujące mozliwości:

w ME2N wpisujesz dzial zaopatrzenia i okreslasz date dostawy od-do=> następnie F8 =>
- w przypadku zakresu listy BEST: wybierasz interesujące Cie zamówienie, zaznaczasz pozycje zamówienia i klikasz na ikonę "Linie harmonogramu"
- w przypadku zakresu listy ALV, taka kolumna od razu sie wyświetla z datą dostawy.

Jeżeli pracujecie z dostawami przychodzącymi, wówczas uzyj transakcji VL06IG - tam będziesz miała listeprzychodzących dostaw - po znaznaczeniu dostawy, klikasz na ikonę-lupę i będzie informacia na temat nr zamówienia.

Pzdr,
Gosia
MM-MONIKA
Posty: 60
Rejestracja: wt sie 21, 2012 12:52 pm

Re: RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: MM-MONIKA »

Dziękuje Wszystkim ! :-)
DZIAŁA :-) !!!!!
tombalc
Posty: 494
Rejestracja: wt sie 17, 2010 7:57 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 97 times

Re: RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: tombalc »

Cześć Wszystkim.
Macie zakres listy ALV w standardzie? Pracujemy w wersji 6.0 ECC ale zaczynaliśmy w 3.0 F. Nie mamy tego w standardzie, choć można to dokonfigurować. Jeśli jest to w standardzie to ciekawi mnie od której wersji to weszło.
Tomasz Balcerzak
grincz
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 14, 2008 5:20 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 19 times

Re: RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: grincz »

Też mamy ECC 6.0 i było w standardzie.
Ale w standardzie co dziwne nie było eksportu do XXL-a.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: dominik.tylczynski »

Tomek pracuje na systemie bardzo długo - system był wdrażany w wersji 3.0F i upgrade'owany aż do wersji 6.0. Zapewne w wersji 3.0F nie było zakresu listy ALV w standardzie i zostało to dodane, w której z nowszych wersji. Ciekawe dlaczego ten zakres nie wszedł podczas procedury upgrade'u.
tombalc
Posty: 494
Rejestracja: wt sie 17, 2010 7:57 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 97 times

Re: RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: tombalc »

W 3.0F nie było chyba wogóle ALV :) . Standardowe transakcje ME2* są super ale użytkownicy skarżą się , że nie mogą z nich wyeksportować danych do Excela w user friendly formacie. Dlatego mamy porobione do tego zapytania SAP Query. W bliskiej przyszłości przechodzimy na globalny template SAP oparty na standardzie, bez raportów SAP Query. Chciałbym teraz dać użytkownikom coś, z czego bedą mogli korzystać w przyszłości.
Dlatego proszę o podanie konfiguracji dla standardowegu zakresu listy ALV. Wystarczy screen shot z konfiguracji.
Tomasz Balcerzak
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: dominik.tylczynski »

Standardowa konfiguracja zakresu listy ALV:
Noname.jpg
Noname.jpg (55.36 KiB) Przejrzano 6079 razy
tombalc
Posty: 494
Rejestracja: wt sie 17, 2010 7:57 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 97 times

Re: RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: tombalc »

Jeden checkbox więcej na zakresie listy BEST a zupełnie nowa jakość. Pełen wypas. Dziekuję wszystkim. Warto bywać na tym forum.

Ciekawe, ile podobnych nowości nas ominęło z powodu dźwigania balastu konfiguracyjnego z 3.0F.
Spróbuję porównania konfiguracji z mandantem zerowym, choć nie spodziewam się, że to coś da. Trzeba będzie mozolnie przejrzeć konfigurację i poszukać, jakie są nowe opcje.

O ile upgrade z wersji 3.0F do 4.6C dał użytkownikom transakcje enjoy, to kolejny, do nie poprawił zbytnio jakości ich pracy. Wiem, że SAP w ECC 6.0 dał większe możiwości kastomizacji systemu ale nie widzę nowości w standardzie.
Tomasz Balcerzak
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: dominik.tylczynski »

tombalc pisze:O ile upgrade z wersji 3.0F do 4.6C dał użytkownikom transakcje enjoy, to kolejny, do nie poprawił zbytnio jakości ich pracy. Wiem, że SAP w ECC 6.0 dał większe możiwości kastomizacji systemu ale nie widzę nowości w standardzie.
Dokładną deltę funkcjonalności między wybranymi wersjami systemu można przejrzeć w SAP Solution Browers
aigeL1916
Posty: 15
Rejestracja: pt kwie 29, 2016 10:17 am
Has thanked: 1 time

Re: RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: aigeL1916 »

witam,
czy mógłby ktoś podpowiedzieć raport, który zawierałby jednocześnie datę dostawy zamówienia (termin z zamówienia) i datę księgowania. Nie mogę znaleźć miejsca gdzie byłoby to razem. Ewentualnie niech będzie w dwóch raportach, ale żeby dało się pożenić w excelu wyszukaj pionowo przez jakieś unikatowe pole typu numer faktury (referencja) lub numer dokumentu PZ.
pozdrawiam
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: dominik.tylczynski »

Co chcesz tym raportem uzyskać?
Lstomas
Posty: 19
Rejestracja: pt wrz 30, 2016 10:08 pm
Been thanked: 1 time

Re: RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: Lstomas »

Witam,
może ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć jak zrobić raport w którym będzie życzona(przeze mnie) data dostawy i w drugiej kolumnie data potwierdzonej dostawy przez dostawcę ?Potwierdzenie otrzymujemy mailem i wpisujemy potwierdzoną datę dostawy w zamówieniu. (me22n)
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: RAPORT - ZAMÓWIENIA MM (DATY DOSTAW)

Post autor: dominik.tylczynski »

Przede wszystkim na nowe pytanie zakładaj proszę nowy wątek - łatwiej jest wtedy użytkownikom forum odnaleźć interesujące ich tematy.

Gdzie w zamówieniu wpisujesz datę potwierdzoną przez dostawcę?
ODPOWIEDZ