SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
mariobsc
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2016 9:15 am

SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

Post autor: mariobsc »

Witam,


Mam mały problem. Zamierzam sie ubiegać niedlugo o prace w 2 firmach ktore wykorzystują Sap-a najlepiej w dzialach sprzedazy gdzie jest SD. Potrzebowałbym podstawowe (najlepiej udokumentowane w CV) szkolenie. Niestety firmy szkoleniowe w tym sama strona Sapa oferuje 5 dniowy kurs (SCM600) za 6900zł co wydaje sie być kwota absurdalną jak za 5dni (swoją drogą,dlaczego to jest takie drogie?).
Czy ktoś ma wiedze jak mozna zdobyc wiedze plus jakis na to dokument za rozsądne pięniadze ? (1000-2000tys). Ja nie mam jeszcze bogatego pracodawcy ktory wysłałby mnie na szkolenie bez wzgledu na cene. Moze byc kurs stacjonarny, e-lerning troche, prywante szkolenie, wszystko jedno. Z gory dziekuje za info do kogo sie zwrocić

Pozd
peterek13
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 29, 2015 4:44 pm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

Post autor: peterek13 »

Podaj e-mail, poradzimy
mariobsc
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2016 9:15 am

Re: SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

Post autor: mariobsc »

[email protected]

z gory dziekuje za wszelkie info
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

Post autor: dominik.tylczynski »

mariobsc pisze:Witam,


Mam mały problem. Zamierzam sie ubiegać niedlugo o prace w 2 firmach ktore wykorzystują Sap-a najlepiej w dzialach sprzedazy gdzie jest SD. Potrzebowałbym podstawowe (najlepiej udokumentowane w CV) szkolenie. Niestety firmy szkoleniowe w tym sama strona Sapa oferuje 5 dniowy kurs (SCM600) za 6900zł co wydaje sie być kwota absurdalną jak za 5dni (swoją drogą,dlaczego to jest takie drogie?).
Jest drogie, bo taka jest cena. Tyle SAP oczekuje i tyle klienci płacą. Ot, prawo popytu i podaży.
mariobsc pisze:Czy ktoś ma wiedze jak mozna zdobyc wiedze plus jakis na to dokument za rozsądne pięniadze ? (1000-2000tys). Ja nie mam jeszcze bogatego pracodawcy ktory wysłałby mnie na szkolenie bez wzgledu na cene. Moze byc kurs stacjonarny, e-lerning troche, prywante szkolenie, wszystko jedno.
1000-2000tys, czyli 1-2 mln to są przyznam bardzo rozsądne pieniądze :D

Wiedzę możesz zdobyć praktycznie sam - wystarczy dobrze poszukać w sieci. Znajdziesz materiały szkoleniowe, książki, dokumentację SAP. Jest wszystko na wyciągnięcie myszki.
mariobsc
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2016 9:15 am

Re: SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

Post autor: mariobsc »

Dominiku,

piszesz: "Jest drogie, bo taka jest cena. Tyle SAP oczekuje i tyle klienci płacą. Ot, prawo popytu i podaży."

No moze i tak jest. Ale to prawo w zasadzie dotyczy chyba tylko firm gdzie SAP "oczekuje" tyle od firm a nie od klientow indywidualnych. Czyli, jezeli jest osoba jak ja ktora chce sie sama nauczyc Sap-a i zdobyć jakikolwiek papier na to zeby wpisac tą umiejetność do CV ZANIM podejmie prace w firmie ktora ma Sapa (czyli wg mnie najbardziej logiczną drogą) ma przez cene bardzo utrudnione zadanie. Umowy się, cena 7tys zl za 5dni cokolwiek by to nie bylo jest oderwana od rynkowej wartosci wg mnie.


A czy udokumentowanie mojej nowo nabytej samdzielnie wiedzy w postaci materiałów szkoleniowych, książek, dokumentacji SAP rowniez jest na "wyciagniecie myszki"? W tym rzecz, ze nie moge napisac w CV "przeczytalem ksiazke" zwlaszcza jak nie pracowalem jeszcze wczesniej w firmach z Sap-em.

Pozd
Mariusz L.
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

Post autor: wojtas7 »

A co to znaczy wg Ciebie "cena rynkowa"? Zastanów się nad samą nazwą. Podpowiem - czemu VW Phaeton kosztował 50% kosztów produkcji, a Fiat 500 kosztuje 150% kosztów produkcji? Bo to są ceny rynkowe.

Po drugie, Twoje cele, aczkolwiek ambitne, są z gruntu rzeczy raczej pozbawione sensu. Nie wyobrażam sobie rekrutacji, gdzie mam dwóch kandydatów i wybieram jednego, bo ten odbył szkolenie 5 dniowe. Niestety tutaj wiedza teoretyczna a praktyczna to zupełnie co innego. Ewentualnie jakimś plusem mogłoby być skończenie studiów podyplomowych z SAP (we Wrocławiu oferują dwie szkoły), to już wydaje się lepiej zainwestowane 5000zł niż kilku dniowe szkolenie w SAP.
mariobsc
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2016 9:15 am

Re: SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

Post autor: mariobsc »

A jak masz 2 kandytatow a jeden ma 5dniowe szkolenie z certyfikatem a drugi nic nie ma to kogo wybierzesz? No wlasnie o to chodzi..

Studia o ktorych piszesz (http://www.wsb.pl/wroclaw/studenci/stud ... ny-sap-erp)
jeszcze bardziej pokazuja abstrakcyjna cene 5dniowego szkolenia. 2 semestry SAP ERP sa tansze niz 5dni..

Niestety, brak czasu na to chyba u mnie bo koniec tego w przyszlym czerwcu dopiero.

Smutne jest to ze np w Berlinie taki kurs (miesieczny!) moze byc nawet za darmo (dofinansowy z Arbeitsamtu..):

https://www.ibb.com/kurs-fuer-arbeitssu ... n-level-fl

;(








wojtas7 pisze:A co to znaczy wg Ciebie "cena rynkowa"? Zastanów się nad samą nazwą. Podpowiem - czemu VW Phaeton kosztował 50% kosztów produkcji, a Fiat 500 kosztuje 150% kosztów produkcji? Bo to są ceny rynkowe.

Po drugie, Twoje cele, aczkolwiek ambitne, są z gruntu rzeczy raczej pozbawione sensu. Nie wyobrażam sobie rekrutacji, gdzie mam dwóch kandydatów i wybieram jednego, bo ten odbył szkolenie 5 dniowe. Niestety tutaj wiedza teoretyczna a praktyczna to zupełnie co innego. Ewentualnie jakimś plusem mogłoby być skończenie studiów podyplomowych z SAP (we Wrocławiu oferują dwie szkoły), to już wydaje się lepiej zainwestowane 5000zł niż kilku dniowe szkolenie w SAP.
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

Post autor: wojtas7 »

mariobsc pisze:A jak masz 2 kandytatow a jeden ma 5dniowe szkolenie z certyfikatem a drugi nic nie ma to kogo wybierzesz? No wlasnie o to chodzi..
Jedyny plus to dowód na ambicję, samozaparcie i chęć nauki, merytorycznie taki kurs nic Ci nie da bez pracy na systemie /doświadczenie/. Ale to można też pokazać na rekrutacji w inne sposoby. Dużo cenniejsze będzie znajomość języków. Jeśli firma szuka kogoś z doświadczeniem to 5 dniowy kurs nigdy nie zapewni tego doświadczenia.

Widzę że nadal dyskutujesz z cenami rynkowymi i cena za studia podyplomowe też Ci nie odpowiada? Tak właśnie dyktuje to rynek, studia podyplomowe mało znanej szkoły będą dużo tańsze niż te potwierdzone certyfikatem drugiej największej firmy IT na świecie, nieprawdaż?

A jakbyś pojechał do tego Berlina i ukończył ten darmowy kurs, to byś rzeczywiście pokazał przyszłemu pracodawcy swoje możliwości - znajomość niemieckiego, samodzielność itd. Idealny kandydat na juniora :-)
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

Post autor: dominik.tylczynski »

O cenie nie ma co dyskutować - jest jaka jest i raczej inna nie będzie. Również uważam, że jest wysoka, ale nie mam na to żadnego wpływu, więc szkoda prądu na akademickie rozważania.

Do studiów podyplomowych SAP mam stosunek... przerywany. Prowadziłem niegdyś takie zajęcia z SAP Workflow i SAP Warehouse Management, więc coś wiem o ich jakości :wink:

Odnośnie samego zdobywania wiedzy oraz doświadczenia i dokumentowania tegoż w CV. Chętnie porozmawiałbym z kandydatem, który choć bez formalnych szkoleń i praktyki na własną rękę zapoznał się z dostępnymi materiałami i potrafi o tym fajnie opowiedzieć.
mariobsc
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2016 9:15 am

Re: SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

Post autor: mariobsc »

Dominiku,

dziekuje za info.

pozd ;)
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

Post autor: dominik.tylczynski »

wojtas7 pisze:A jakbyś pojechał do tego Berlina i ukończył ten darmowy kurs, to byś rzeczywiście pokazał przyszłemu pracodawcy swoje możliwości - znajomość niemieckiego, samodzielność itd. Idealny kandydat na juniora :-)
Pełna zgoda. Może nawet nie tak całkiem na juniora biorąc pod uwagę obecne standardy... :wink:
mariobsc
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2016 9:15 am

Re: SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

Post autor: mariobsc »

Napisalem juz do nich czy Ausländer tez moze uczestniczyc - czekam na info.
Sandra
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 10, 2016 11:38 am

Re: SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

Post autor: Sandra »

Witam serdecznie,
nie wiem czy temat szkoleń jest jeszcze aktualny, ale jeśli ktoś potrzebowałby pomocy w temacie edukacji i szkoleń sap, chętnie pomogę :)
TomekK.
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 15, 2020 10:57 pm

Re: SAP SD KURS/SZKOLENIE Pomoc

Post autor: TomekK. »

mariobsc pisze: wt maja 10, 2016 3:13 pm Napisalem juz do nich czy Ausländer tez moze uczestniczyc - czekam na info.
Witam,
I zapytam czy dostałeś odpowiedź?
Pozdrawiam,
Tomek
ODPOWIEDZ