Poszukuję pracy jako junior/konsultant SAP FI/CO lub SD/MM

To doskonałe miejsce dla studentów, pracowników oraz freelancerów, aby zamieścić informację o sobie w sytuacji kiedy szukasz pracy...
ODPOWIEDZ
GrzesiekS
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 06, 2016 10:50 am

Poszukuję pracy jako junior/konsultant SAP FI/CO lub SD/MM

Post autor: GrzesiekS »

Cześć Wszystkim,
Zacznę nietypowo ponieważ chciałem podziękować Wam za prowadzenie tego bardzo ciekawego forum. Po kilku dniach przeglądania go jako gość dowiedziałem się już wielu ciekawych rzeczy i jest to bardzo miłe uczucie gdy można spotkać ludzi, którzy swoją pracę uważają również za pasję i hobby.

Przejdę już do rzeczy.
Szukam pracy jak w temacie na stanowisko juniora lub osoby, którą można przeszkolić na konsultanta SAP w modułach FI, CO lub SD/MM. Zwłaszcza w zakresie O2C.
Z wykształcenia jestem księgowym i pracuję w branży już ponad 10 lat. Z SAP zapoznałem się na jednym z tymczasowych zleceń i moje kolejne firmy obowiązkowo musiały korzystać z tego systemu.
Przez ponad 1,5 roku pracowałem w dużej firmie z branży piwowarskiej gdzie miałem okazję zagłębić się w moduły SD/MM oraz FI/CO. Niestety żadnego z modułów nie zgłębiłem zbyt dobrze, ot zwyczajnie jako użytkownik końcowy. Brałem udział w rolloucie jako AR SME oraz prowadziłem wewnętrzne szkolenia dla nowych pracowników z podstawowej obsługi systemu.
Wynikiem mojej fascynacji były studia podyplomowe na WSB, które niewiele wniosły do mojego rozwoju prócz rozbudzenia apetytu na więcej.
Rok temu przeniosłem się do centrum finansowego firmy, która globalnie świadczy usługi konsultingowe SAP, ale niestety praktycznie niemożliwe jest przejście z księgowości na junior konsultanta lub chociaż nauczenie się czegokolwiek ekstra. Odnoszę wrażenie że ta praca mnie wręcz uwstecznia, dlatego podjąłem decyzję o bardziej aktywnym poszukiwaniu pracy związanej z SAP. Problem w tym, ze jest o to bardzo trudno i niewiele ofert skierowanych jest dla osób z doświadczeniem użytkownika końcowego. Firmy często unikają ogłoszeń na popularnych portalach rekrutacyjnych co znacząco utrudnia znalezienie zatrudnienia.

Mam możliwość pracy w Poznaniu lub Krakowie. Jestem otwarty na wyjazdy, również zagraniczne, choć nie posiadam prawa jazdy nad czym zamierzam popracować.
Jeżeli wiecie o jakichś ofertach lub o firmach, które niekoniecznie się ogłaszają a prowadzą nabór, to będę wdzięczny za taką informację.
Angielski znam na +,- C1 niestety niemieckiego nic a nic.
Zainteresowany jestem również możliwością weekendowej pomocy/wsparcia lub w tygodniu po godzinach. Takie praktyki lub staże.

Dziękuję i pozdrawiam,
Grzesiek
GoskaS
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 10, 2016 10:36 pm

Re: Poszukuję pracy jako junior/konsultant SAP FI/CO lub SD/

Post autor: GoskaS »

Cześć Grzegorz,
Próbowałeś tutaj?
http://sidgroup.pl/career/
Obecnie jest dużo otwartych ofert-także dla biznesowych super userów chcących rozpocząć przygodę z SAP.
Pozdrawiam
Gosia
ODPOWIEDZ