Programowanie ABAP - perspektywa po studiach podyplomowych

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
lukasz_19
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 18, 2016 10:10 am

Programowanie ABAP - perspektywa po studiach podyplomowych

Post autor: lukasz_19 »

Witam wszystkich,

Jestem nową osobą na tym forum.
Trafiłem tutaj ponieważ zamierzam rozpocząć studia podyplomowe związane z programowaniemw języku ABAP. Wybór tego kierunku związany jest z moimi zainteresowaniami programistycznymi a także ukończeniem studiów na kierunku Finanse i Rachunkowość.

Chciałbym zapytać o to jakie są perspektywy po ukończeniu tego kierunku?
Jak wygląda rynek pracy i czy ciężko jest znaleźć pracę jako programista ABAP?

Zależy mi także na równoległym odbyciu praktyk podczas studiów - jak na razie wysłałem kilka aplikacji bez żadnej odpowiedzi.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
MarcorMarc
Posty: 86
Rejestracja: śr gru 19, 2012 12:16 pm
Lokalizacja: Warsaw
Has thanked: 2 times
Been thanked: 24 times

Re: Programowanie ABAP - perspektywa po studiach podyplomowy

Post autor: MarcorMarc »

Z pracą problemów raczej nie ma, jednak bardzo ważne jest doświadczenie.
Nie wiem jak wyglądają studia podyplomowe z tym związane ale żadne studia nie zastąpią praktyki w firmie.

Teraz sporo firm ma coś takiego jak akademia SAP albo szukają juniorów bez doświadczenia więc szanse na złapanie się do jakiejś firmy są spore :)
ramish
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 31, 2016 3:34 pm

Re: Programowanie ABAP - perspektywa po studiach podyplomowy

Post autor: ramish »

Witam. Również zaczynam od października studia podyplomowe z ABAPa z tym że ja mam już kilkuletnie doświadczenie z systemem ERP IFS, głownie w obszarze sprzedaży, logistyki i magazynu. Jakie perspektywy na pracę są po poznaniu ABAPa, na co zwrcać uwagę, na czym się skupić podczas studiów? Jakieś wskazówki? Dzięki

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
dominik.tylczynski
Posty: 8327
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Programowanie ABAP - perspektywa po studiach podyplomowy

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem powinieneś się skupiać na poznaniu procesów biznesowych i ich implementacji w SAP. ABAP to tylko narzędzie i to nie najważniejsze. Bez znajomości funkcjonalności SAP zawsze będzie tylko programistą, przy całym szacunku dla programistów. To trochę tak jakbyś był mechanikiem samochodowym, który zna rozmiary kluczy i umie się nimi posługiwać, ale nie zna budowy i zasad działania auta.
ODPOWIEDZ