Rozliczenie GR/IR

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
MAT003
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 10, 2007 3:33 pm
Lokalizacja: Poznań

Rozliczenie GR/IR

Post autor: MAT003 »

Witam,

Mam pozycje na koncie rozliczenia zakupu ( PZ + Fry ), gdzie są rozbieżności. F.13 (Automatic clearing) nie łapie tych pozycji.
Co muszę zrobić, skoro nie mogę rozliczyć ręcznie - konto tylko do automatycznych księgowań,
Powiem tylko, że a nie chcę zmieniać danych podstawowych konta, tak by można było robić ręczne księgowania (zbyt niebiezpieczne).

Dzięki za wszelką pomoc!!!!
Pozdrawiam.
zwiezda
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 10, 2007 4:40 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozliczenie GR/IR

Post autor: zwiezda »

skorzystaj z transakcji pokazujacej kryteria dzialania automatu, ale pewnie i tak kwoty nie bedziesz mogl wylaczyc

zobacz czy nie mozna ustawic tolerancji do jakiejs kwoty i daj znac czy sie udalo, bo mam ograniczone mozliwosci takich eksperymentow
MAT003
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 10, 2007 3:33 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MAT003 »

Jest w konfiguracji część dot. różnic przy rozliczaniu konta KG:
1. trzeba ustalić Grupę TOLERANCJI dla określonych grup kont KG, gdzie określasz max. kwoty Wn/Ma
2. Utworzoną grupę przypinasz do określonych userów SAP
3. Tworzysz konta do księgowania różnic

Szczerze mówić nie testowałem tego rozwiązania dla kont GR/IR.
Znalazłem jednak inną transakcję MR11, która pozwala na wyksięgowanie różnic PZ/Fra w MM na konto zdefiniowane w tym module. Rozwiązanie to nie do końca jednak odpowiada moim potrzebom, nie mam możliwości zmiany konta KG :/
Pozdrawiam.
zwiezda
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 10, 2007 4:40 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: zwiezda »

MR11 jest raczej uzywane do zamykania kwot, ktorych nie mozna rozliczyc z powodow formalnych - brak faktury, za male lub za duze przyjecie, najczesciej wyksiegowanie nastepuje w roznice na zakupie (handel) lub produkcje w toku (produkcja)

proponuje dzialac bardzo ostroznie z ta transakcja, bo w rekach nieodpowiedzialnego uzytkownika, moze siac duze spustoszenie od strony rachunkowej
ODPOWIEDZ