Rozbicie wartości jednego składnika majątku trwałego na dwa

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Rozbicie wartości jednego składnika majątku trwałego na dwa

Post autor: sajmon »

potrzebuję podzielić jeden składnik majątku trwałego na dwa.(nr składnika obejmuje 73 licencje stanowiskowe, muszę z niego wyodrębnić 6 z ich wartośćią poczatkową, umorzeniem i wartością netto na konkretny dzień. Licencje te dostana nowy numer inwentarzowy i chcaiłbym je załozyć jako nowy składnik SMT.
Próbowałem to zrobić stworzona dla nas operacja korekt, aby zmniejszyć warość początkową i umorzenie pierwotnego składnika o przenoszoną wartość, ale system mnie informuje, że saldo grupy rodzajow operacji w roku obrotowym jest ujemne i nie przepuszcza mnie dalej.

jak można to rozwiązać?
braszczok
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 18, 2008 10:57 am

Post autor: braszczok »

Stwórz nowy składnik a potem transakcją ABUMN przenieś -korzystając z zakładki "dane przeksięgowania częściowego" interesującą Cię część kwoty WP. Umorzenie obliczy sobie już sam. Jeżeli składnik pierwotny obsługuje ilości - możesz to zrobić wg ilości. Należy jednak pamiętać żeby dane nowego składnika w poz. data aktywacji i klucz amortyzacji były takie same jak w starym.
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Post autor: sajmon »

Witam,

stworzyłem nowy składnik 1200105 i próbowałem transakcją ABUMN korzystając z zakładki "dane przeksięgowania częściowego" przeksięgować interesującą mnie wartość 6 licencji. Rozumiem, że data księgowania ma być bieżąca, gdyż okresy wcześniejsze są zamknięte i system informuje o zamknięciu poprzednich okresów. Data aktywacji środka była 28.02.2005 i był to środek otrzymany z oddziału już z trzymiesięcznym umorzeniem. W takim razie jako datę aktywacji próbowałem wpisać 28.02.2005, ale wtedy system informuje iż data księgowania i odniesienia znajdują się w różnych latach obrotowych. W przypadku próby księgowania pod bieżacą tą samą datą księgowania i odniesienia wyskakuje inf: rodzaj operacji m37 nie może zostać zastosowany dla operacji przychód z przeksięgowania (jednak to też nie jest rozwiązanie gdyż nie uzyskam tutaj przeniesienia odpowiedniej wartości umorzenia).
braszczok
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 18, 2008 10:57 am

Post autor: braszczok »

Robisz gdzieś błąd. Data dokumentu, księgowania i odniesienia winna być bieżąca. Jeżeli wpiszesz częściową wartość początkową to system proporcjonalnie wyliczy ci umorzenie.
braszczok
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 18, 2008 10:57 am

Post autor: braszczok »

Datę aktywacji nalezy wpisać w dane podstawowe tego nowego środka trwałego. Natomiast data pierwszego przychodu oczywiście będzie bieżąca i pole to uzupełni się po tym przeksięgowaniu.
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Post autor: sajmon »

w dalszym ciągu nie mogę przeksięgować części wnip na nowy składnik. Próbowałem to zrobić na TST przy bieżącej dacie dokumentu, księgowania i odniesienia. Wpisalem częściową wartość - w dalszym ciągu pojawia sie komunikat: Rodzaj operacji M37 nie może zostac zastosowany dla operacji Przychód z przeksięgowania. Pole data aktywacji przy nowym składniku jest wyszarzone i nie MOGĘ TAM SOBIE WPISAĆ DATY AKTYWACJI O KTÓRĄ MI CHODZI.
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Post autor: sajmon »

juz wiem :) temat uważam za zamknięty :)
ODPOWIEDZ