Zależnosci obiektowe

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Zależnosci obiektowe

Post autor: eryk81 »

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć gdzie mogę znaleźć Liste zaleznosci obiektowych z dana trescią bądź do jakiego modelu zależnośc jest wykorzystana .
Znam transakcje CU04 ale tam mam listę i trzeba się wklikać w każdy jeden numer zależności i nie widze do do jakiego moelu jest zalenosc wykorzystana.

Generalnie chodzi o to ze chce zmienić zaleznosci obiektowe ze starych na nowe .
Np.stara zaleznosc : oparta była na kolorze ,rodzaju (damski /meski) oraz rozmiarze teraz chce zmienić na id.modelu


Chciałbym się dowiedzieć w ilu modelach siedzi ta stara zależność.


Może jakas transakcja bądź tabela ( przez se16n) ???
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Zależnosci obiektowe

Post autor: dominik.tylczynski »

Spróbuj CU05 Where-Used List for Dependencies
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Zależnosci obiektowe

Post autor: eryk81 »

Dominik ,
Troszkę lepiej ale w dalszym ciągu potrzebuje masowo sprawdzić .Może jakas tabela ?
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Zależnosci obiektowe

Post autor: dominik.tylczynski »

Ale masz wymagania... :wink:

Przejrzałem pobieżnie kod transakcji CU05 (na co dzień nie siedzę w konfiguratorze wariantów), zatem moja analiza może być niepełna i nieścisła.

Zależność obiektowa jest w tablicy CUKB. Pole KNNAM - nazwa zależności, KNNUM - numer zależności.

Przypisanie zależności do innych obiektów jest w tablicy CUOB. Selekcja CUOB-KNNUM = CUOB-KNNUM. W tablicy CUOB, w polu KNTAB jest nazwa tablicy, w której należy szukać dalszych informacji. W moim przypadku to jest CUCO i pole KNOBJ.

W CUCO jest link z zależności obiektowej do materiału. Selekcja CUCO-KNOBJ = CUOB-KNOBJ.
CUCO-OBTAB = MARA --> przypisanie zależności do materiału
CUCO-OBJEK --> numer materiału, do którego zależności jest przypisana.
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Zależnosci obiektowe

Post autor: eryk81 »

Dziekuje,
Sprawdzę i dam odpowiedź jak to działa . Czy o to mi chodziło ,ale już widzę światło w tunelu :D
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Zależnosci obiektowe

Post autor: dominik.tylczynski »

Jeśli moja analiza jest poprawna to możesz zrobić proste zapytanie na tych trzech tablicach w SAP Quick View (transakcji SQVI). Powinno zadziałać.
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Zależnosci obiektowe

Post autor: eryk81 »

Dzien Dobry
Zrobiłem raport SQVI ,ale cos nie trybi krzyczy "nie wybrano danych " gdzie dane w jednym polu uzupełniłem ,W załączniku prnt screen
Załączniki
zaleznosc_1.png
zaleznosc_1.png (48.82 KiB) Przejrzano 2079 razy
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Zależnosci obiektowe

Post autor: dominik.tylczynski »

Na podstawie tego jednego ekranu i bez dostępu do Twojego systemu nie jestem w stanie sprawdzić tego zapytania.
Zobacz może najpierw w SE16 czy dane w tablicach i zależności między tymi danymi zgadzają się z moją poprzednią analizą. Analizę robiłem na systemie demo SAP IDES. Przypuszczam, że u Ciebie jest tak samo, ale pewności nie mam.
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Zależnosci obiektowe

Post autor: eryk81 »

Jutro na spokojnie sprawdze jeszcze raz przyszła mi do głowy jeszcze tabela CUKD .Dam znać .
Pozdrawiam
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Zależnosci obiektowe

Post autor: eryk81 »

Znalazłem jeszcze tabele CUKN ( jest treść zależności ) połączyłem to tabele z CUKB w exlelu ponieważ SQVI nie łączy tych tabel ,
I wyszło mi coś co już ma kształt . :D
ODPOWIEDZ