Zlecenie produkcyjne i bom raport

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
eryk81
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 04, 2017 2:48 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Zlecenie produkcyjne i bom raport

Post autor: eryk81 »

Witam,
Słuchajcie czy jest jakaś transakcja bądź można stworzyć raport (SQVI) odnośnie połączenia zlecenia z ilością bom .Mianowicie jak odpalę CO02 bądź COOIS mogę wejść w zlecenie gdy kliknę przegląd składników mam Pozycja ,składnik,opis ilośc zaopatrzeniowa ( czyli ilośc komponentu potrzebna na produkcje ) chciałbym jeszcze jedna kolumnę która będzie mowila ile danego komponentu jest w BOM.
aregmax
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 21, 2009 11:28 am
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: Zlecenie produkcyjne i bom raport

Post autor: aregmax »

Witaj

Bom w zleceniu pochodzi z BOMu (dane podstawowe) więc dlaczego chciałbyś go porównywać? Czy chodzi o zmiany w zleceniu (zmniejszanie/zwiekszanie ilości) i chcesz wiedzieć co było oryginalnie?

Pozdr.
Arek
bzcstal
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 15, 2016 1:57 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zlecenie produkcyjne i bom raport

Post autor: bzcstal »

Witaj,
Jest raport w transakcji SQ01 (PP-PLAN -> PRINT_PROGR) który robi następujące zestawienie:
- określa przedział czasowy dla zleceń produkcyjnych,
- określa stanowisko robocze,
- przypisuje numer zlecenia do każdej operacji,
- przypisuje numer zlecenia do każdego zużywalnego komponentu jaki zawarty jest w BOM oraz wyświetla jego ilość

Innymi słowy BOM materiału zawierający, np. 5 komponentów, jest przedstawiony w kolumnie, a obok do każdego komponentu dopisany numer zlecenia (5x ten sam numer) oraz ilość.

Oczywiście wszystko w Excel :)


Pozdrawiam
b
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Re: Zlecenie produkcyjne i bom raport

Post autor: dominik.tylczynski »

Raport COOIS można bez większego problemu rozszerzyć o praktycznie dowolne pola. Są do tego standardowe rozszerzenia BADI o ile mnie pamięć nie myli. Tylko pytanie po co chcesz to robić skoro zlecenia zaciąga dane z BOM i ewentualne różnice w komponentach między zleceniem a BOM mogą wynikać tylko z ręcznej zmiany komponentów w zleceniu.
ODPOWIEDZ