kompensata

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
braszczok
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 18, 2008 10:57 am

kompensata

Post autor: braszczok »

Mam tysiące dostawców i odbiorców. Niejednokrotnie dostawca jest równocześnie odbiorcą. Czy ktoś spotkał się z raportem porównującym NIP odbiorcy i dostawcy i sprawdzającym, czy w danych podstawowych w tych przypadkach jest wpisany własciwy odbiorca - dla dostawców i odwrotnie, oraz czy ma zaznaczoną opcję rozliczania nalezności z zobowiązaniami i odwrotnie. Próbuję to robić wyciągając dane z tabel, ale jest to bardzo czasochłonne.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Nie znam takiego standardowego raportu. Napisanie własnego raportu do porównywania NIP to chyba nie jest rocket science

Dominik Tylczyński, ICG
vagnieszka
Posty: 23
Rejestracja: wt paź 21, 2008 2:33 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Post autor: vagnieszka »

Witam, ja mam podobną sytuację i kompensaty robię za pomocą transakcji F-44 (lub F-32). Mam stałych kontrahentów, którzy są zarówno odbiorcami jak i dostawcami i wiem, że należy raz na miesiąc przyjrzeć się ich kontom.
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Post autor: sajmon »

ja znam jeszcze sposób na kompensaty poprzez F-51
wpisuje wymagane dane, wybieram proces i wybieram na górze przycisk "wybór NP"
wybieram odbiorcę , potem zaznaczam "inne konta" i klikam na edycja nierozliczonych pozycji, pojawia się okienko gdzie najpierw wpisujemy rodzaj konta , czyli K (dosatwca) i wybieramy dostawcę, zaznaczamay zwykłe NP, potem kontynuacja i mamy rozliczanie pozycji
Widać wszystkie pozycje dostawcy i odbiorcy.Nalezy tylko dodać pole konto w strukturach linii (ustawienia) i podpiąć korespondencję
braszczok
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 18, 2008 10:57 am

Post autor: braszczok »

Nie chodziło mi o rozliczanie - ponieważ to dokonuje się przy płatności - jak płacę dostawcy, a w systemie ma on zaznaczoną opcję rozliczania z odbiorcą i podany numer odbiorcy to płatność zostanie pomniejszona o jego zobowiązanie a pozycje automatycznie rozliczone. Chodzi mi o sytuację, kiedy dostawca dawno założony staje się w pewnym momencie odbiorcą, a konkretnie o raport, z którego wynikałoby że są tacy sami odbiorcy i dostawcy a nie mają zaznaczonej opcji rozliczania z odbiorcą.
ODPOWIEDZ