Pole ze struktury w Search Help'e

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
SzMirek
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 30, 2008 2:14 pm

Pole ze struktury w Search Help'e

Post autor: SzMirek »

Witam

Dostałem od użytkownika pytanie czy mógłbym dołożyć pole OFZMG(Otwarta ilość docelowa w przypadku umowy ramowej) na liście wynikowej, w pomocy wyszukiwania MEKKM. Czy jest to możliwe jeśli pole nie jest polem tablicy a jedynie struktury MEREP_OUTTAB_PURCHDOC.

Oraz czy jeśli będę dokładał to pole to powinienem robić to na własnej kopii pomocy wyszukiwania (Z..etowej), czy mogę bez szkody rozbudować oryginał?

Pytanie może lamerskie ale to pierwsze moje rozszerzenie search help - więc z góry przepraszam.

Mirek.
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1478 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdanie najprościej będzie dodać pole z referencją do elementu danych OFZMG.
Następnie to pole musisz napełnić odpowiednią wartością. Jak już pewnie zauważyłeś ta wartość jest wyliczana dynamicznie, nie jest przechowywana w bazie danych. Zatem będziesz musiał napisać rozszerzenie pomocy wyszukiwania. Więcej informacji o tych rozszerzeniach znajdziesz: http://help.sap.com/saphelp_nw70/helpda ... ameset.htm

Do obliczenia ilości otwartej w rozszerzeniu możesz wykorzystać funkcję BAPI_CONTRACT_GETDETAIL.

HTH
Dominik Tylczyński, ICG
SzMirek
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 30, 2008 2:14 pm

Post autor: SzMirek »

Wielkie dzięki o taką podpowiedź mi chodziło.

Pozdrawiam
Mirek.
ODPOWIEDZ