SAP_WYDAWNICTWA

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
jarco
Posty: 52
Rejestracja: sob paź 06, 2012 7:49 pm
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

SAP_WYDAWNICTWA

Post autor: jarco »

Witam - czy (jesli tak, to co i gdzie ) istnieja jakies polskojezyczne wydawnictwa nt. SAP-a ?

Dzieki za wsparcie
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP_WYDAWNICTWA

Post autor: dominik.tylczynski »

Istnieją, np.:
http://helion.pl/ksiazki/sap-r-3-vivek-kale,sapr3.htm
http://helion.pl/ksiazki/sap-r-3-podrec ... sappod.htm

Nie szedłbym jednak w tę stronę. Cała dokumentacja, help, wsparcie do SAP są po angielsku i niemiecku (trochę też po chińsku). Lepiej zatem przeprosić się z którymś z tych języków i sięgnąć po obcojęzyczne wydawnictwa. Polecam książki z http://www.sap-press.com/
mpiekarz
Posty: 29
Rejestracja: pn lut 09, 2009 1:44 pm
Been thanked: 1 time

Re: SAP_WYDAWNICTWA

Post autor: mpiekarz »

Polskojezyczna pozycja jest jeszcze:

http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/104379 ... m-erp.html

pozdrawiam
MP
Michał Bobiński
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 11, 2018 6:13 am
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: SAP_WYDAWNICTWA

Post autor: Michał Bobiński »

Wiem, że odgrzebuje stary temat ale orientuje się ktoś czy wyszły jakieś polskojęzyczne pozycje o SAP? Najlepiej o WM/MM ewentualnie PP/SD? Szukam i szukam ale znalazłem tylko 3 pozycje z czego "Zrozumieć systemy ERP" jako jedyna wydaje się warta przeczytania - jak ją oceniacie?
Michał Bobiński
[email protected]
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP_WYDAWNICTWA

Post autor: dominik.tylczynski »

Nie liczyłbym na sensowne pozycje o SAP po polsku. Trzeba się przeprosić z angielskim.
Michał Bobiński
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 11, 2018 6:13 am
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: SAP_WYDAWNICTWA

Post autor: Michał Bobiński »

To na pewno, jednak takie przeproszeniem potrwa;) no nic lektury muszą zaczekać.
Michał Bobiński
[email protected]
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: SAP_WYDAWNICTWA

Post autor: wojtas7 »

dominik.tylczynski pisze: pt maja 18, 2018 7:50 pm Nie liczyłbym na sensowne pozycje o SAP po polsku. Trzeba się przeprosić z angielskim.
z niemieckim ;]
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP_WYDAWNICTWA

Post autor: dominik.tylczynski »

wojtas7 pisze: wt maja 22, 2018 11:18 am
dominik.tylczynski pisze: pt maja 18, 2018 7:50 pm Nie liczyłbym na sensowne pozycje o SAP po polsku. Trzeba się przeprosić z angielskim.
z niemieckim ;]
To też, choć obecnie większość publikacji o SAP jest pisana jednak po angielsku, np. te dostępne na SAP Press. Również komentarze w kodzie są po angielsku. Komentarze po niemiecku są w starym, sprawdzonym kodzie. Pewnie świadczy to o kraju/krajach, gdzie jest rozwijany system.
sajmon
Posty: 299
Rejestracja: pt lut 01, 2008 8:51 pm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 28 times

Re: SAP_WYDAWNICTWA

Post autor: sajmon »

czegoś nie rozumiesz wrzucasz w translator i koślawo bo koślawo ale masz sens całości, potem metodą prób i błędów :) po pewnym czasie powtarzające się słowa, zwroty itp zapamiętujesz siłą rzeczy :) a jak sam do czegoś się dogrzebiesz to wierz mi że szybciej zapamiętasz niż czytanie w/w pozycji w polskim wydaniu :)
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: SAP_WYDAWNICTWA

Post autor: sylwia123 »

Mam wszystkie te 3 ksiązki i nigdy mi się nie przydały w codziennej pracy.
Najbardziej forum, internet, itp. Tych ksiązek zagranicznych nie czytałam.
U mnie językowo też srednio ale translator w ruchu non stop :D
anetajur
Posty: 234
Rejestracja: pn lut 05, 2018 1:36 pm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 21 times

Re: SAP_WYDAWNICTWA

Post autor: anetajur »

A polecacie jakieś pozycje dotyczące BADI? lub jakieś strony w internecie/kursy.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP_WYDAWNICTWA

Post autor: dominik.tylczynski »

Dokumentację do wszystkich BADI znajdziesz bezpośrednio w systemie SAP, ewentualnie dalsze szczegóły w notach OSS. Nie sądzę, aby ktoś napisał o tym książkę.
pablosan
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 20, 2020 9:04 pm
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SAP_WYDAWNICTWA, VAT 5% na e-booki a nie 23%

Post autor: pablosan »

Koleżanki i koledzy

Jak zostało napisane, w języku polskim nie ma pozycji godnych uwagi. Ja korzystam z pozycji SAP Press w języku angielskim (jeśli kupuję to zawsze albo -40% markdown monday albo -30% cyber monday) .

A piszę w tym wątku dlatego, że jeśli ktoś z Was będzie kupował e-booka, to zostanie obciążony 23% VAT jako standard.
W zeszłym roku napisałem do wydawnictwa i poprosiłem o zwrot błędnie naliczonego 18% VAT-u, ponieważ od 1 listopada 2019 roku VAT na e-booki w Polsce i chyba UE jest 5% a nie 23%. Kilka dni temu miałem bliźniaczą sytuację-i znowu wystąpiłem i dostałem kredyt notę z SAP Press.

Mieli zmienić u siebie w systemie, ale jakichś wewnętrznych powodów podatkowych nie mogli tego zrobić na razie i niestety na razie za każdym razem będzie się trzeba upominać o zwrot 18% VAT-u. Myślę, że jeśli ktoś kupuje te bardzo drogie książki, to warto się schylić po ten VAT. :)

https://swiatczytnikow.pl/nizszy-vat-na ... ie-zmieni/
pietaszek
Posty: 22
Rejestracja: pt gru 09, 2016 12:04 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: SAP_WYDAWNICTWA

Post autor: pietaszek »

osobiście znalazłem 3 lub 4 pozycje po naszemu. jeśli ktoś zaczyna przygodę z SAP to warto, a po ich przeczytaniu pozostaje tylko informacja, że SAP jest super. nie spotkałem się z jakimś konkretnym opisem funkcjonalności.

dla tych co niekoniecznie lubią angielski polecam rozwiązanie z office365. najczęściej jest to e-book więc w PDF.
i tu jest jeden warunek, PDF musi być w takiej formie, aby można było kopiować tekst, dlaczego? otóż w otwierasz taki PDF w Word, który konwertuje do pliku DOCX i najważniejsza jest zakładka recenzje - tam jest opcja tłumacz zaznaczenie. i książka jest już w PL :)
ODPOWIEDZ