wartość statystyczna w Intrastat

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
damae
Posty: 54
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 3:35 pm
Has thanked: 2 times

wartość statystyczna w Intrastat

Post autor: damae »

Mamy taki problem z wartością statystyczną dla Intrastatu, że jeśli faktura przyszła w następnym miesiącu, to system już jej nie uwzględnia. Przykładowo jeśli w październiku było przyjęcie towaru i przyjęcie faktury, to Intrastat wyświetli wartość faktury. Natomiast jeśli wykonujemy Intrastat za październik w dniu 15 listopada, przyjęcie faktury było 4 listopada, to system nadal pokazuje wartość statystyczną według przyjęcia z października, nie uwzględniając tej faktury.

Czy da się tak skonfigurować system, żeby do wartości statystycznej w Intrastacie były brane wszystkie faktury do daty wykonywania Intrastatu, a nie tylko te zaksięgowane w miesiącu za który wykonywany jest Intrastat?
mrcb
Posty: 267
Rejestracja: czw maja 31, 2007 10:17 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 111 times

Post autor: mrcb »

Kawał czasu analizowałem ten problem i wydaje mi się, że w standardzie nie jest to możliwe. Na początek polecam notę 1112153 i paragraf "How is the invoice value determined?". Tyle teorii.
Z kodu programu wynika, że program raportujący "widzi" historię zamówienia jedynie do końca analizowanego okresu, reszty nawet nie próbuje zliczać.
Możliwe rozwiązanie na jakie wpadłem, to "ręczne" obliczenie wartości faktur dla pozycji zamówienia w user-exicie... jednak nie polecam, zadanie trudne przy uwzględnieniu wszystkich uwarunkowań.

Może ktoś ma inne doświadczenia w tym temacie?

pozdr.m.
damae
Posty: 54
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 3:35 pm
Has thanked: 2 times

Post autor: damae »

Dzięki. No własnie wczoraj też się doszukałam tej noty. Nawet w sumie z tego co tam jest napisane, to ma to sens, jeśli wziąć pod uwagę późniejsze korekty.
ODPOWIEDZ