Niepotrzebny komunikat wydruku po potwierdzeniu PO

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
ASZ
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 8:39 pm
Has thanked: 1 time

Niepotrzebny komunikat wydruku po potwierdzeniu PO

Post autor: ASZ »

Czy można jakoś zapobiec ponownemu generowaniu komunikatu wydruku zamówienia zakupu po wprowadzeniu potwierdzenia w ME22N ?
ASZ
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 8:39 pm
Has thanked: 1 time

Re: Niepotrzebny komunikat wydruku po potwierdzeniu PO

Post autor: ASZ »

Niestety od naszych programistów dostałam odpowiedź, że to standard SAP i załączoną notę 28869.
Dlatego proszę o pomoc : Czy może jednak się da i jak to zrobić ?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Niepotrzebny komunikat wydruku po potwierdzeniu PO

Post autor: dominik.tylczynski »

Nota 28869 - Printout of changes although field not print-relevant mówi tyle, że informacja wyjściowa jest ustalana w zamówieniach również w przypadku zmian w polach, których zmiana nie ma wpływu na wydruk. Natomiast nie mówi, że nie można zrobić tego co chcesz. Wiesz jak to jest - jak ktoś chce, szuka sposobu; jak nie chce, szuka powodu.
Można to zrobić np. ustawiając warunek ABAP w procedurze ustalania informacji wyjściowej. Tyle, że nie jestem w stanie opisać Ci tego krok po kroku na forum, bez dostępu do Twojego systemu.
Zauważ też, że tak naprawdę wydruk zamówienia powinien być robiony dopiero po jego zatwierdzeniu, a nie przed :!:
ASZ
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 8:39 pm
Has thanked: 1 time

Re: Niepotrzebny komunikat wydruku po potwierdzeniu PO

Post autor: ASZ »

Wydruki są robione po zatwierdzeniu ( akceptacji zamówienia przez wszystkie instancje). Mi chodzi o to, że uruchomiliśmy wprowadzanie w ME22N potwierdzeń otrzymanych od dostawców ( terminy, ilości) . Zakupy narzekają, że po każdym wprowadzeniu takiego potwierdzenia tworzy im się ponownie komunikat wydruku zamówienia.
W OMFS nie mamy wpisu żadnych pól tabeli EKES - więc zmiana nie powinna być istotna dla wydruku.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Niepotrzebny komunikat wydruku po potwierdzeniu PO

Post autor: dominik.tylczynski »

Zobacz dokumentację do transakcji OMFS:
In this step, you define:
  • Whether and in which purchasing documents a field is relevant to
    printouts of changes (change notices).
  • Which texts are included in change notices
    Text output can be controlled via a text number (direct assignment)
    or a routine (indirect assignment).
Zauważ, że powyższe wskazuje, że ustawienia w OMFS decydują o tym czy wyprowadzana jest informacja wyjściowa dotycząca zmiany dokumentu i jaki jest zakres tej informacji, a nie o tym czy w ogóle jest robione ustalania informacji wyjściowej. To właśnie wyjaśnia nota: 28869 - Printout of changes although field not print-relevant.

Aby wyłączyć ustalanie informacji wyjściowej przy zmianie numeru potwierdzenia w zamówieniu zrobiłbym bym warunek ABAP w procedurze ustalania informacji wyjściowej. To powinno zadziałać.
max301
Posty: 101
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 9:35 am
Has thanked: 39 times
Been thanked: 20 times

Re: Niepotrzebny komunikat wydruku po potwierdzeniu PO

Post autor: max301 »

Cześć.
mam pytanie z tym samym niejako związane.
Każda edycja jak już wspomniano tworzy nowe żółte komunikaty z czasem wysyłki „1”.
W poprzedniej firmie przez większość czasu je zostawiałem aż ktoś kiedyś uruchomił (pewnie Me9f) i żółte poszły ponownie do dostawców.
Większość była już dostarczona wiec na zamówieniu było widać że pozycja jest zrealizowana.
Gorzej, że niektóre były nowe więc trzeba było odkręcać z dostawcami żeby nie realizowali tego ponownie (niestety nie każdy ma system, który wyłapie dubel zamówienia po numerze).

Od tego czasu podczas każdej edycji a przed zapisem usuwam wszystkie żółte. Problem w tym, że jak z zamówienia poszedł już monit do dostawcy o braku potwierdzenia to tworzy się żółty także dla monitu.
Do usunięcia są zatem już dwa.

Pytanie zasadnicze. Czy zasadna (i możliwa) jest zatem zmiana aby żółte wcale się nie tworzyły ?
Obecnie i tak jeżeli chce wysłać zamówienie ponownie po zmianie to tworzę ręcznie komunikat nowy i ustawiam mu czas wysyłki 4. Owszem nie mam wtedy nagłówka na zamówieniu że jest to zmiana ale nie potrzebuję tego.

Więc tak naprawdę nie korzystam z tych nowych żółtych to po co mam je za każdym razem usuwać i pamiętać o tym?

Pytanie 2.
Próbowałem z transakcji Me9f zrobić Joba żeby mnie informował powiedzmy raz w tygodniu że są jakieś żółte bo ktoś zapomniał ich usunąć. Tylko o ile z innych raportów job szedł jako raport *htm to w tym przypadku Job zadziałał tak że przetworzył te żółte w zielone czyli wysłał je ponownie. Czemu ?
Jak zrobić klasycznego Joba z załącznikiem ?
Pozdrawiam
Elas Pinkman
DenzelWaszyngton
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 23, 2013 6:49 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times

Re: Niepotrzebny komunikat wydruku po potwierdzeniu PO

Post autor: DenzelWaszyngton »

jeżeli dobrze rozumiem, to mowa o automatycznym tworzeniu komunikatów podczas edycji zamówień. Jeśli chcesz, aby komunikat był tworzony tylko podczas tworzenia zamówienia, to warto spojrzeć na sam rodzaj informacji wyjściowej i odhaczyć pole: wielokrotne wysyłanie, albo jak wyżej zostało napisane napisać w ABAPie.
Mam nadzieję, że pomogłem
max301
Posty: 101
Rejestracja: czw wrz 24, 2015 9:35 am
Has thanked: 39 times
Been thanked: 20 times

Re: Niepotrzebny komunikat wydruku po potwierdzeniu PO

Post autor: max301 »

Dziękuje.
Zapytam kolegów co trzymają władzę zmiany uprawnień.
Tyle że mogę usłyszeć że to wymaga zgody wszystkich plantów.

W jest opcja dopisania jakiegoś parametru w SU3?
Wtedy byłoby prosto i szybko.

A jak ogarnąć Joba żeby zamiast wypuszczać żółte przesyłał mi tylko informacje mailem ?
Pozdrawiam
Elas Pinkman
ODPOWIEDZ