Ustalanie partii WM

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
reksio
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 9:47 am

Ustalanie partii WM

Post autor: reksio »

Witam,
pytanie dotyczy dostaw wychodzących.
Ustaliłem już strategię WM, partie przypisują się bez problemu przy tworzeniu zleceń przeniesienia. Po utworzeniu zlecenia nie jest to jednak widoczne w dostawie a przez to nie mogę jej spakować. Dopiero po potwierdzeniu zlecenia partie pojawiają się. czy to normalne zachowanie czy jednak czegoś mi brakuje?

Pozdr,
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

To normalne działanie. Dostawę możesz pakować po lub w trakcie potwierdzania zlecenia przeniesienia.
Jeśli chcesz dostawę spakować przed pobraniem (wykorzystywałem taką opcję do optymalizacji pakowania i pobrania dostaw) to powinieneś partie ustalać w dostawie, a nie w WM.

Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG
reksio
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 9:47 am

Post autor: reksio »

dzięki wielkie,

ale co zrobić w przypadku jak chcę wyszukiwać najstarszą partię w danych typach mag? wydawało mi się że muszę zastosować strategię wyszukiwania partii WM? i tak właśnie robię tylko co z tego skoro żeby spakować dostawę muszę i tak ręcznie wpisać partie które są juz na zleceniu.
jak rozwiązać temat:
- przydział partii musi być w WM (chyba że nie, ale musi być zależny od typów mag.)
- utworzone zlecenie powinno dodać przypisane partie do dostawy.
- przed potwierdzeniem zlecenia muszę spakować dostawę (wydrukować etykiety, itd...)

Pozdr,
dominik.tylczynski
Posty: 8356
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Chyba nie rozumiem Twojego procesu kompletacji i pakowania dostaw wychodzących. Moim zdaniem nie możesz kopiować do dostawy partii, które są nie niepotwierdzonym zleceniu przeniesienia, gdyż te partie nie zostały jeszcze fizycznie pobrane z magazynu i przecież może się zdarzyć tak, że partie określone w zleceniu przeniesienia nie zostaną faktycznie pobrane ze względu np. na nieujawnione różnice inwentaryzacyjne czy uszkodzenia podczas kompletacji. Dlatego właśnie partii są kopiowane w systemie do dostawy dopiero po potwierdzeniu zlecenia.
Moim zdaniem powinieneś pakować dostawę po lub w trakcie kompletacji czyli w systemie po lub w trakcie potwierdzania zlecenia przeniesienia, ale nie przed. Również etykiety lepiej drukować po pobraniu (potwierdzeniu TO), a nie przed, bo dopiero wtedy dokładnie wiesz co faktycznie zostało pobrane.
Jaki jest cel wcześniejszego pakowania dostawy i drukowania etykiet. Z jakich obiektów generujesz wydruki etykiet?

Dominik Tylczyński, ICG
reksio
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 9:47 am

Post autor: reksio »

hmmm, bardzo to wszystko logicznie brzmi w Twoich słowach :)
i w teorii się sprawdza tylko że osoby kompletujące dostawę (potwierdzające TO) chcą już mieć etykiety żeby nie dublować pracy: raz kompletacja na strefie wysyłki i dopiero wydruk etykiet po pakowaniu - będę forsował to co mówiłeś. Etykiety z NACE aplikacja V6.

dzięki,
pozdr,
ODPOWIEDZ