Problemy ze zleceniem produkcyjnym CO

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
fanz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 30, 2008 1:48 pm
Lokalizacja: GD

Problemy ze zleceniem produkcyjnym CO

Post autor: fanz »

Dzień dobry
Uruchamiam u siebie produkcję w oparciu o zlecenia CO (bez typowego modułu PP).

Proces wygląda tak:

1. Tworzenie Zlecenia produkcyjnego CO w tx KKF1.
2. Kalkulacja tx KKf4
3. Zamówienia na surowce (tx me21n), przyjęcie surowców na stan (tx vl31n - dostawa przychodząca), potem przeksięgowanie surowców na magazyn podwykonawcy (tx mb1b)
4. Budowanie wyrobu gotowego: wydanie surowców na zużycie (mb1a w referencji do zlecenie CO) + księgowanie f-ry za podwykonawstwo (też w referencji do zlecenia CO)
5. Proces przyjęcia na stan wyrobu gotowego: zamówienie (w tym przypadku retail tx wpohf4c), dostawa przychodząca (tx vl21n) - -tutaj robię coś chyba źle, nie potrafięprzyjać w referencji do zlecenia CO (nie miej jednak po tym etapie mam wyrób gotowy na stanie magazynu).
6. zamykamy zlecenie CO (tx KKf2)
7. Na koniec okresu księgowość odpala: oblicza WIP (produkcję w toku) (tx KKAX lub tx KKAY), obliczyć odchylenia (tx KKS2 lub tzx KKS1) i rozlicza zlecenie (tx KO88 lub tx CO88).

Aktualnie problemy mam 2:
1. Jak przyjąć wyrób gotowy w referencji do zlecenia CO? (etap 5?) (tx MIGO to umożliwia, ale jak pominę typową ścieżkę czyli zamówienie i dostawę to księgowanie przyjęcia w MIGO (ruch 101) do zlecenia CO wcale nie przyjmuje mi wyrobu gotowego na stan (powstaje tylko jakiś dokument kontrolingowy, nawet nie księgowy).
2. Rozliczenie ostateczne w tx KO88 wrzuca mi kwotę ze zlecenia CO w odchylenia, tak _chyba_ nie powinno być, podejrzewam, że jest tak dlatego, że zlecenie CO nie widzi przyjęcia wyrobu gotowego (etap 5)

Nie jestem pewny czy przypadkiem czegoś istotnego w tym procesie nie pominąłem.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie
Pozdrawiam
Adam
ODPOWIEDZ