MB51 plus konta KG = MSEG + BSEG

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
dstusio
Posty: 71
Rejestracja: czw sty 12, 2012 12:54 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

MB51 plus konta KG = MSEG + BSEG

Post autor: dstusio »

Cześć,
kombinuję od jakiegoś czasu z raportem, który pozwoli mi "sparować" dokumenty materiałowe z powstającymi równolegle dokumentami księgowymi.
Tabelarycznie to BSEG i MSEG. O ile mam pomysł na połączenie samych dokumentów (pole ref. AWKEY -> trzeba je tylko potraktować jakimś separatorem bo samo w sobie łączy ono nr dokumentu referencyjnego wraz z rokiem np. NNNNNNNNNN2018; to z pozycjami nijak nie jestem w stanie dojść do ładu).
W skrócie -> potrzeba Klienta jest taka aby w MB51 nie klikać w "liczydło" celem dojścia do dokumentu księgowego - a zobaczyć ten sam efekt od razu na pierwszym ekranie (Numery kont KG, kwota, waluta).

Czuję że odbiję się od ściany ale może ktoś coś?
Dzięki.
Daniel
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: MB51 plus konta KG = MSEG + BSEG

Post autor: dominik.tylczynski »

Tak łatwo to raczej nie będzie. Wg mojej wiedzy nie ma bezpośredniego połączenia w SAP ERP między pozycją dokumentu materiałowego a pozycją dokumentu księgowego. Jedna pozycja dokumentu materiałowego może generować 2 lub 3 pozycje dokumentu księgowego. Do tego dochodzą jeszcze ustawienia interfejsu MM-FI, sumowania dokumentu, podział dokumentu.

Jakie konkretnie konto chciałbyś dodać do MB51 i przede wszystkim po co?
dstusio
Posty: 71
Rejestracja: czw sty 12, 2012 12:54 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: MB51 plus konta KG = MSEG + BSEG

Post autor: dstusio »

Dziękuję Ci za info Dominiku. Jest tak jak się spodziewałem i tak jak mi to wyszło z pre analizy tematu.
Potrzeba wynika po prostu z zapytania Klienta, dla którego uciążliwe jest to że nie może mieć odzwierciedlenia MM/FI w jednym raporcie (plus zrzut do Arkusza).
No nic. Zobaczymy.

Pozdrawiam
Daniel
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: MB51 plus konta KG = MSEG + BSEG

Post autor: mikas »

Też kiedyś nad tym siedziałem, może nie wprost, bo pracując po stronie klienta ;) mieliśmy walkę z porównywaniem stanów magazynowych.
Mamy HANE więc tam sporo tworzymy. Nie mam nic gotowego ale kombinowałbym poprzez pole XBLNR z MKPF gdzie ja mam referencję i potem masz to samo pole XBLNR w BKPF i z BKPF wskazujesz na pole BELNR, które jest nr dokumentu księgowego.
Może tak ... ? ;)

pozdrawiam, Michał
ODPOWIEDZ