Zmiana pola w Webservice

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Zmiana pola w Webservice

Post autor: mikas »

Cześć

Mam webservice, który generuje się po utworzeniu IDoca i wysyła dane do systemu zewnętrznego. Chciałbym dodać jedno pole w webservice, żeby przekazywało mi dodatkową daną. Gdzie to mogę wykonać ? Widze ten webservice w SE80, widzę go poprzez SOAMANAGER, ale nigdzie nie mogę znaleźć tam funkcji czy miejsca gdzie określam jakie konkretnie dane są przekazywane ...

Dzięki z góry, pozdrawiam, Michał
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Zmiana pola w Webservice

Post autor: dominik.tylczynski »

Nie napisałeś jaki WebService wykorzystujesz zatem trudno odpowiedzieć precyzyjnie.
Uważam, że skoro chcesz przekazywać w tym interfejsie dodatkowe dane to powinieneś rozszerzyć sam IDoc i dodać do niego własny segment z potrzebnymi polami. WebService powinien tylko przekazywać IDoc a nie dodawać do niego dane.
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Zmiana pola w Webservice

Post autor: mikas »

Nazwa webservice jest własna (Ztowa) więc pewno nic nie da. Sam webservice jest efektem powstania IDoca CREMAS. I niestety nie nie wrzuca pól jakie są w IDocu, jest tylko kilka wybranych, więc jak zakładam zostało to gdzieś zahardkodowane ...
Dlatego dopytuję, gdzie jest ewentualnie to miejsce gdzie zostały określone pola, co ma iść. Bo tam co podałem, nic nie mogę znaleźć ...

pozdrawiam, Michał
ldzierza
Posty: 14
Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:16 pm
Been thanked: 2 times

Re: Zmiana pola w Webservice

Post autor: ldzierza »

sprobuj zmodyfikowac strukture idoc'a.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Zmiana pola w Webservice

Post autor: dominik.tylczynski »

mikas pisze: śr sty 09, 2019 2:02 pm Nazwa webservice jest własna (Ztowa) więc pewno nic nie da. Sam webservice jest efektem powstania IDoca CREMAS. I niestety nie nie wrzuca pól jakie są w IDocu, jest tylko kilka wybranych, więc jak zakładam zostało to gdzieś zahardkodowane ...
Dlatego dopytuję, gdzie jest ewentualnie to miejsce gdzie zostały określone pola, co ma iść. Bo tam co podałem, nic nie mogę znaleźć ...

pozdrawiam, Michał
Obawiam się, że bez zajrzenia pod maskę Twojego systemu będzie trudno wskazać właściwe rozwiązanie - bo masz Z-owy WebService.
ODPOWIEDZ