Przymus ponownego logowania przy tworzeniu Inbound Delivery

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
SAP_Consulting
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 23, 2018 8:44 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Przymus ponownego logowania przy tworzeniu Inbound Delivery

Post autor: SAP_Consulting »

Witam, jak w temacie, przy tworzeniu Inbound Delivery, w VL31n za każdym razem kiedy już zapisuję dostawę, pokazuje się okno logowania do SAP-a, i muszę wpisać swoje hasło.

Jak można to zrobić, żebym nie musiał się za każdym razem logować?

Pozdrawiam
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Przymus ponownego logowania przy tworzeniu Inbound Delivery

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem musisz mieć jakieś rozszerzenie czy inne niestandardowe rozwiązanie, które wymusza ponowne logowanie. Nigdy się nie spotkałem z takim przypadkiem.
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Przymus ponownego logowania przy tworzeniu Inbound Delivery

Post autor: wojtas7 »

Podejrzewam że w jakimś rozszerzeniu, tak jak pisze Dominik, jest uruchamiany np CALL FUNCTION .... DESTINATION i w SM59 nie ma podanego hasła i dlatego wyskakuje okno z loginem i hasłem. A jaki to jest scenariusz biznesowy, czasem Inbound delivery nie jest tworzony w momencie tworzenia Outbound i takiej wstępnej awizacji do odbioru wysyłki?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Przymus ponownego logowania przy tworzeniu Inbound Delivery

Post autor: dominik.tylczynski »

wojtas7 pisze: wt sty 15, 2019 8:23 pm Podejrzewam że w jakimś rozszerzeniu, tak jak pisze Dominik, jest uruchamiany np CALL FUNCTION .... DESTINATION i w SM59 nie ma podanego hasła i dlatego wyskakuje okno z loginem i hasłem. A jaki to jest scenariusz biznesowy, czasem Inbound delivery nie jest tworzony w momencie tworzenia Outbound i takiej wstępnej awizacji do odbioru wysyłki?
Bardzo prawdopodobne, że tak właśnie jest. Tylko po co?
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Przymus ponownego logowania przy tworzeniu Inbound Delivery

Post autor: wojtas7 »

Tak jak napisałem, może to jakiś proces intercompany wysyłek?
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: Przymus ponownego logowania przy tworzeniu Inbound Delivery

Post autor: marcus »

Podpinając się pod temat - opiszę mój problem. Po zmianie komputera w pracy, miałem taką dziwną dolegliwość. Przy każdej próbie stornowania operacji w zleceni czy to produkcyjnym czy serwisowym.. wszystko jedno po wciśnięciu przycisku zapisz, zamykało mi wszystkie okna SAP GUI bez zapisywania jakichkolwiek zmian. Support kazał sprawdzić wersję GUI, która okazała się w porządku. Po tym próbowałem instalować GUI ponownie z skonfigurowanego przedtem przez support pliku instalacyjnego.
Teraz mogę stornować operacje w zleceniu, ale tylko wtedy gdy odpalę GUI (w windows 10) jako administrator - dziwne. Ktoś miał coś takiego?
SAP_Consulting
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 23, 2018 8:44 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: Przymus ponownego logowania przy tworzeniu Inbound Delivery

Post autor: SAP_Consulting »

wojtas7 pisze: wt sty 15, 2019 8:23 pm Podejrzewam że w jakimś rozszerzeniu, tak jak pisze Dominik, jest uruchamiany np CALL FUNCTION .... DESTINATION i w SM59 nie ma podanego hasła i dlatego wyskakuje okno z loginem i hasłem. A jaki to jest scenariusz biznesowy, czasem Inbound delivery nie jest tworzony w momencie tworzenia Outbound i takiej wstępnej awizacji do odbioru wysyłki?
Po prostu przy tworzeniu Inbound Dleivery w VL31n, screenshot:
Inb Delivery save.JPG
Inb Delivery save.JPG (113.99 KiB) Przejrzano 2318 razy

przenosi mnie automatycznie na stronę logowania:
Inb del log.JPG
Inb del log.JPG (158.48 KiB) Przejrzano 2318 razy


i po zalogowaniu się tworzona jest dopiero Inbound Delivery.
A czy to jest Intercompany, to w sumie nie wiem jak sprawdzić :oops: :oops: :oops: :roll: :roll:
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: Przymus ponownego logowania przy tworzeniu Inbound Delivery

Post autor: marcus »

Intercompany to proces wysyłki pomiędzy zakładami.
Ty pracujesz w zakładzie A i ktoś w zakładzie B.
Zakład A otrzymuje numer dostawy przychodzącej z zakładu B na podstawie, której księguje wejście materiału.
Czasami dostawa przychodząca (dla zakładu A) może generować się automatycznie po zakończeniu wydania towaru przez zakład B.

W Twoim przypadku, może jest tak, ze tworzysz dostawę przychodząca dla innego zakładu i dopiero jakaś osoba odpowiedzialna za przyjęcie towaru w innym zakładzie otrzymuje na dzień dobry tą dostawę po zalogowaniu wraz z odpowiednia dokumentacją?
Tak sobie tylko gdybam :)
Pawel_85
Posty: 73
Rejestracja: pn paź 22, 2018 3:43 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Przymus ponownego logowania przy tworzeniu Inbound Delivery

Post autor: Pawel_85 »

marcus pisze: śr sty 16, 2019 11:34 am W Twoim przypadku, może jest tak, ze tworzysz dostawę przychodząca dla innego zakładu i dopiero jakaś osoba odpowiedzialna za przyjęcie towaru w innym zakładzie otrzymuje na dzień dobry tą dostawę po zalogowaniu wraz z odpowiednia dokumentacją?
Tak sobie tylko gdybam :)
W dalszym ciągu pozostaje pytanie "po co?" :)
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: Przymus ponownego logowania przy tworzeniu Inbound Delivery

Post autor: marcus »

Taki psikus :)

Pewnie tylko autor rozszerzenia to wie.
ODPOWIEDZ