Kontrakt B2B a ubezpieczenie OC w razie wyrządzenia szkody

Tutaj możesz zadać pytania, które nie znalazły miejsca w innych działach i porozmawiać na ogólne tematy.
ODPOWIEDZ
Junior FI
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 02, 2017 12:09 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Kontrakt B2B a ubezpieczenie OC w razie wyrządzenia szkody

Post autor: Junior FI »

Witam,
mam pytanie do osób współpracujących z klientami/firmami konsultingowi na podstawie kontraktu B2B. Czy wykupujecie samodzielnie ubezpieczenie OC od wyrządzonej szkody - jeśli tak to byłbym wdzięczny za podesłanie jakis ofert obejmująych usługi konsultingowe, czy może firma konsultingowa dla której jesteście podwykonawcą bierze na siebie pokrycie start wyrządzonych przez ewentualne błędy? Czy może w ogóle nie wykupujecie ubezpieczenia, zgodnie z założeniem, że to klient wdraża system/rozszerzenia systemu, my tylko doradzamy i, ponad to potwierdza ich zgodność poprzez testy i odbiór? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
endoex
Posty: 51
Rejestracja: sob gru 08, 2018 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times

Re: Kontrakt B2B a ubezpieczenie OC w razie wyrządzenia szkody

Post autor: endoex »

Hej,
To wszystko zalezy od wymogow koncowego klienta. Zazwyczaj agencja posredniczaca zabezpiecza sie na wniosek klienta taka klauzula w ktorej wymaga polisy na okreslona kwote na wypadek utraty danych czy tez szkod z tym bezposrednio zwiazanych.

Slyszalem ze ERGO Hestia w Polsce ma taka usluge , jakis czas temu polisa na 500k PLN kosztowala ok 300PLN / rok.

Pzdr
S.
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: Kontrakt B2B a ubezpieczenie OC w razie wyrządzenia szkody

Post autor: PawelW »

Ja miałem takie ubezpieczenie w Hestii około 3 lata temu, jednak w zeszłym roku/ dwa lata temu powiedzieli mi, że już tego PKD nie ubezpieczają (doradztwo w zakresie informatyki). W związku z tym olałem sprawę i już tego nie mam. Wiem, że w PZU to ubezpieczenie było 3 razy droższe, ale czy dalej je mają to nie wiem. Jakbyście mieli jakąś informację o ubezpieczeniu w rozsądnej cenie to chętnie się przyjżę :)
ODPOWIEDZ