Program is not registered in gateway.

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Program is not registered in gateway.

Post autor: pabi »

Witam. Wgrałem program edeklaracje do sap, skonfigurowałem RFC tcpip i wgrałem program na końcówki. Przy uruchomieniu mam błąd program is not registered on gateway. O co chodzi? Czy po wygraniu transportu program działa tylko lokalnie w sieci LAN a jak ma wychodzić po Wan to trzeba go zarejestrować w gateway? Co dokładnie robi tą rejestracja programu w gateway? Bez rejestracji blokowane jest połączenie RFC tcpip tego programu?
wojtas7
Posty: 1058
Rejestracja: pt mar 14, 2008 12:51 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 313 times

Re: Program is not registered in gateway.

Post autor: wojtas7 »

A co to za program do edeklaracji? Jakiegoś zewnętrznego dostawcy? SAP w standardzie chyba nie oferuje wysyłek eDeklaracji a jedynie generuje .XML.
tominek
Posty: 153
Rejestracja: pt lip 04, 2008 11:10 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: Program is not registered in gateway.

Post autor: tominek »

W transakcji SMGW masz coś takiego jak zarządzanie ACL, czyli tak jakby możliwość dopuszczania zewnętrznych programów do systemu SAP. Sprawdź czy tam nie ma żadnych ograniczeń, poza tym zwróciłbym jeszcze uwagę na połączenie sieciowe (jesteś wewnątrz czy zewnątrz sieci) + czy serwis z drugiej strony jest uruchomiony, oraz dość często w tego typu programach jest generowany certyfikat który trzeba wgrać.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Program is not registered in gateway.

Post autor: dominik.tylczynski »

Zobacz blog: How to register an external program on Gateway?

W skrócie: w definicji RFC destination definiujesz nazwę pod jaką rejestruje się na SAP Gateway zewnętrzny program. Uruchamiasz ten zewnętrzny program (rozumiem, że w Twoim jest do program od obsługi wysyłania e-deklaracji - zatem dostawca tego programu powinien Ci powiedzieć jak go uruchomić i podłączyć do SAP). Program powinien się zarejestrować na SAP Gateway z takim samym ID jakie podałeś w definicji RFC destination.
pabi
Posty: 204
Rejestracja: śr sty 25, 2012 2:25 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Program is not registered in gateway.

Post autor: pabi »

Dzięki, tak jak pisałeś ACL. Dzięki.
ODPOWIEDZ