Dane kontrahentów z SAP do systemu zewnętrznego

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
pietaszek
Posty: 22
Rejestracja: pt gru 09, 2016 12:04 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: Dane kontrahentów z SAP do systemu zewnętrznego

Post autor: pietaszek »

Michale, jednym z problemów jakie napotkaliśmy to weryfikacja listy kontrahentów.
wcześniej prym wiódł SAP, maił dostawców i odbiorców, z oddzielną numeracją i pogrupowanych wg filozofii księgowej.
potem przyszła kolej na weryfikację czy wszystko jest ok. Wiedzieliśmy, że nie wszyscy odbiorcy byli w systemie zewnętrznym. nie było też żadnych dostawców. kolejnym wątkiem było połączenie tych obu bytów. a wisienka na torcie było uruchomienie systemu w momencie przeniesienia firmy do nowej lokalizacji. cud miód malina...
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Dane kontrahentów z SAP do systemu zewnętrznego

Post autor: mikas »

Czyli witaj w klubie ;)
Od razu mi lepiej, ze nie tylko ja walczę z takimi rzeczami u siebie.
Ale nie ukrywam, że trochę z pomocą tego forum ale też dzięki sporej własnej "upartości" ;) udało się (już prawie) wdrożyć wymianę danych o kontrahentach :)

pozdrawiam, Michał
pietaszek
Posty: 22
Rejestracja: pt gru 09, 2016 12:04 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: Dane kontrahentów z SAP do systemu zewnętrznego

Post autor: pietaszek »

Michale, prawda jest taka, że taki projekt ciągnie się latami. Nie mówię tu o samym wdrożeniu ale jego utrzymaniu i "reaktywacji". Nasz projekt nazwaliśmy CBK czyli centralna baza kontrahentów. Spinał dwa rozwiązania systemowe SAP i billing zewnętrzny. Obecnie mam wersję 4.0. i proszę mi nie mylić z ideami głoszonymi przez myślicieli-przedsiębiorstwo 4.0- czysty zbieg okoliczności spowodowany bardziej ignorancją użytkowników.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Dane kontrahentów z SAP do systemu zewnętrznego

Post autor: mikas »

pietaszek pisze: czw cze 06, 2019 6:37 am Michale, prawda jest taka, że taki projekt ciągnie się latami. Nie mówię tu o samym wdrożeniu ale jego utrzymaniu i "reaktywacji". Nasz projekt nazwaliśmy CBK czyli centralna baza kontrahentów. Spinał dwa rozwiązania systemowe SAP i billing zewnętrzny. Obecnie mam wersję 4.0. i proszę mi nie mylić z ideami głoszonymi przez myślicieli-przedsiębiorstwo 4.0- czysty zbieg okoliczności spowodowany bardziej ignorancją użytkowników.
Zgadza się, doskonale wiem. Też mamy jakieś korekty jeszcze, bo jak już zaczęło działać, to "biznes" się obudził, ze jak jest fajnie, to mogłoby być jeszcze lepiej. Ale wcześniej tego nie chcieli ... :lol: Cały biznes :roll: :wink:

pozdrawiam, Michał
pietaszek
Posty: 22
Rejestracja: pt gru 09, 2016 12:04 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: Dane kontrahentów z SAP do systemu zewnętrznego

Post autor: pietaszek »

Dobra radą, wymuś aby biznes podpisał się pod koncepcja, najlepiej własną krwią... Masz na 3 lata spokój.
U mnie to zadziałało. A do podpisów częściej się wraca w takim dokumencie niż wypożyczenie Harrego Pottera jako lektury szkolnej.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Dane kontrahentów z SAP do systemu zewnętrznego

Post autor: mikas »

pietaszek pisze: pn cze 15, 2020 2:34 pm Dobra radą, wymuś aby biznes podpisał się pod koncepcja, najlepiej własną krwią... Masz na 3 lata spokój.
U mnie to zadziałało. A do podpisów częściej się wraca w takim dokumencie niż wypożyczenie Harrego Pottera jako lektury szkolnej.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
No chyba, że biznes się podpisuje a potem z tego wycofuje. I co zrobisz ? :roll: :lol:

pozdrawiam, Michał
ODPOWIEDZ