Aktualizacja VBAK-FAKSK przy stornowaniu w VF11

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
alabama
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 16, 2017 11:03 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Aktualizacja VBAK-FAKSK przy stornowaniu w VF11

Post autor: alabama »

Cześć,

mam wymaganie, by podczas stornowania dokumentu w transakcji VF11, zmienić pole na zleceniu sprzedaży VBAK-FAKSK. Próbowałem w include RV60AFZZ userexit_number_range, ale stamtąd nie umiem ustalić numeru vbak-vbeln, który muszę zaktualizować, ponieważ VBRK-VBELN ma na tym etapie numer zaczynający się od $.
Czy ktoś jest w stanie mnie jakoś pokierować?

Pozdrawiam,
alabama
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Aktualizacja VBAK-FAKSK przy stornowaniu w VF11

Post autor: dominik.tylczynski »

Nie opisałeś niestety dokładnie procesu fakturowania, w którym chcesz zmieniać VBAK-FAKSK, ani po co i dlaczego musisz zmieniać wartość tego pola.
W samym przetwarzaniu faktur raczej nie ma rozszerzenia, które pozwoli wprost zmienić to pole.

Możesz zaimplementować własny rodzaj informacji wyjściowej dla stornowania faktury i w tym rodzaju podpiąć program, który będzie aktualizował VBAK-FAKSK. Zobacz jak jest zaimplementowane przetwarzanie informacji wyjściowej SPED dla dostaw wychodzących z wykorzystaniem funkcji /SPE/CALL_PROC_IN_NEW_LUW. To pozwala przekierować natychmiastowe przetwarzanie informacji wyjściowej do oddzielnego LUW (logical unit of work). Wtedy aktualizacja samej faktury jest już zakończona, wszystkie numery są nadane, zatem nie będzie problemu z odnalezieniem właściwego zlecenia sprzedaży.
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Aktualizacja VBAK-FAKSK przy stornowaniu w VF11

Post autor: greg_hhl »

dominik.tylczynski pisze: śr maja 08, 2019 10:36 am Nie opisałeś niestety dokładnie procesu fakturowania, w którym chcesz zmieniać VBAK-FAKSK, ani po co i dlaczego musisz zmieniać wartość tego pola.
W samym przetwarzaniu faktur raczej nie ma rozszerzenia, które pozwoli wprost zmienić to pole.

Możesz zaimplementować własny rodzaj informacji wyjściowej dla stornowania faktury i w tym rodzaju podpiąć program, który będzie aktualizował VBAK-FAKSK. Zobacz jak jest zaimplementowane przetwarzanie informacji wyjściowej SPED dla dostaw wychodzących z wykorzystaniem funkcji /SPE/CALL_PROC_IN_NEW_LUW. To pozwala przekierować natychmiastowe przetwarzanie informacji wyjściowej do oddzielnego LUW (logical unit of work). Wtedy aktualizacja samej faktury jest już zakończona, wszystkie numery są nadane, zatem nie będzie problemu z odnalezieniem właściwego zlecenia sprzedaży.
Gdybym coś takiego miał robić to też ustawiałbym VBAK-FAKSK by zabezpieczyć się przed przypadkowym zafakturowaniem zlecenia. A numer zlecenia (lub numery!) znajdują się na pozycjach: VBRP-VGBEL i VBRP-VGPOS. Zastosowanie inf. wyjściowej jest bardzo dobrym pomysłem.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Aktualizacja VBAK-FAKSK przy stornowaniu w VF11

Post autor: dominik.tylczynski »

greg_hhl pisze: śr maja 15, 2019 11:06 am Zastosowanie inf. wyjściowej jest bardzo dobrym pomysłem.
Przyznam, że często stosuję informacje wyjściowe do automatyzacji procesów. Łatwo je ustalać w dokumentach i można do nich podpiąć praktycznie dowolne przetwarzania np. dodatkowe księgowanie, aktualizację, workflow, cokolwiek. Łatwo też monitorować przetwarzania oraz zapisywać log przetwarzania funkcją NAST_PROTOCOL_UPDATE.
zuser
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 19, 2019 11:50 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Aktualizacja VBAK-FAKSK przy stornowaniu w VF11

Post autor: zuser »

Dość późna odpowiedź ale może się przyda. Miałem podobny problem. User-exit, który próbowałeś
użyć (RV60AFZZ) nie nadaje się do tego. Użyj rozwiązania, które opisałem pod tym adresem:

User-exit wywołany po zapisie faktury (w VBRK)
viewtopic.php?f=2&t=8805&p=32888#p32888

Marek
ODPOWIEDZ