Opis środka trwałego

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Opis środka trwałego

Post autor: sylwia123 »

Witam,
w jakiej tabeli można wyświetlić opisy pod środkiem trwałym, bo chciałabym docelowo sprawdzić, czy da się je wyeksportować, ale dla kilku ST zbiorczo, a nie tylko jednego.
Chodzi o te opisy w as03, gdzie klikam na kartkę z okularkami i potem na okularki i tam uzupełniam opisy jeśli środek był modernizowany.
Nie umiem sobie tego sprawdzić, bo jak daje znak zapytania czyli pomoc to nic się nie wyświetla.
Załączniki
satr.PNG
satr.PNG (205.42 KiB) Przejrzano 1155 razy
PawelW
Posty: 185
Rejestracja: pn sty 02, 2017 2:19 pm
Has thanked: 55 times
Been thanked: 51 times

Re: Opis środka trwałego

Post autor: PawelW »

To chyba nie będzie takie proste. Długie teksty są przechowywane jakoś inaczej.

Jako wskazówkę podaję notę: 2261311 - Function module for reading multiple SAPscript texts

Inną wskazówką jest tabela: STXH, TDOBJECT musisz podać zapewne ANLA, TDID to typ Twojego tekstu bo zapewne jest ich kilka (np. XLTX).

I wskazówka z Google: STXH contains the header information, STXL contains the details. To retrieve long texts use function module 'READ_TEXT'. For example, to read the long text of a material's basic data, set ID to be 'GRUN', NAME is the material number, OBJECT is 'MATERIAL', LANGUAGE is the language you wish to retrieve the text.

W module RE-FX jest dostępna transakcja RECATM, która wyświetla listę dostępnych tekstów i działa dla wszystkich rodzajów tekstów w systemie. Natomiast jeśli go nie masz, to zapewne nie będzie u Ciebie działała ;)

Te informacje wiele Ci pewnie nie pomogą, ale zawsze będziesz bliżej prawdy ;)
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Opis środka trwałego

Post autor: greg_hhl »

PawelW pisze: śr maja 22, 2019 3:27 pm To chyba nie będzie takie proste. Długie teksty są przechowywane jakoś inaczej.

Jako wskazówkę podaję notę: 2261311 - Function module for reading multiple SAPscript texts

Inną wskazówką jest tabela: STXH, TDOBJECT musisz podać zapewne ANLA, TDID to typ Twojego tekstu bo zapewne jest ich kilka (np. XLTX).

I wskazówka z Google: STXH contains the header information, STXL contains the details. To retrieve long texts use function module 'READ_TEXT'. For example, to read the long text of a material's basic data, set ID to be 'GRUN', NAME is the material number, OBJECT is 'MATERIAL', LANGUAGE is the language you wish to retrieve the text.

W module RE-FX jest dostępna transakcja RECATM, która wyświetla listę dostępnych tekstów i działa dla wszystkich rodzajów tekstów w systemie. Natomiast jeśli go nie masz, to zapewne nie będzie u Ciebie działała ;)

Te informacje wiele Ci pewnie nie pomogą, ale zawsze będziesz bliżej prawdy ;)
Słusznie - tak, jest. We własnym raporcie (ABAP lub SQ01) można te teksty wyciągać. Ale też trzeba pamiętać, żeby nie wyswietlać na ALV zbyt długich tekstów - przy eksporcie do EXCELa może się zbuntować.
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Opis środka trwałego

Post autor: sylwia123 »

Dziękuje za informacje :) :) :)
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Opis środka trwałego

Post autor: sylwia123 »

Ogólnie utworzyłam raport który wyrzuca mi wszystkie teksty ANLA z pomoca modułu READ_TEXT ale obecnie nie wiem ktory tekst jest z którego środka trwałego... nie ma w danych eksportu w tym module takiej informacji, jest gdzieś tabela z danymi numer środka trwałego-numer tekstu? Lub jak to można wyciągnąć?
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Opis środka trwałego

Post autor: greg_hhl »

sylwia123 pisze: czw lip 11, 2019 11:36 am Ogólnie utworzyłam raport który wyrzuca mi wszystkie teksty ANLA z pomoca modułu READ_TEXT ale obecnie nie wiem ktory tekst jest z którego środka trwałego... nie ma w danych eksportu w tym module takiej informacji, jest gdzieś tabela z danymi numer środka trwałego-numer tekstu? Lub jak to można wyciągnąć?
Czytając teksty za pomocą READ_TEXT w parametrze 'OBJECT' musisz podać numer konkretnego środka trwałego, w 'NAME' podajesz nazwę tego tekstu, w 'ID' id tekstu (np. ST; ADRS).
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Opis środka trwałego

Post autor: sylwia123 »

Napewno?
Ja w 'OBJECT' mam wartość 'ANLA' a w ID mam 'XLTX' wg tabeli STXH.
Jak podam w OBJECT numer środka trwałego to nic mi nie wychodzi :/ ...
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Opis środka trwałego

Post autor: greg_hhl »

sylwia123 pisze: pt lip 12, 2019 10:17 am Napewno?
Ja w 'OBJECT' mam wartość 'ANLA' a w ID mam 'XLTX' wg tabeli STXH.
Jak podam w OBJECT numer środka trwałego to nic mi nie wychodzi :/ ...
Może za mało precyzyjnie napisałem :
OBJECT = ANLA
ID = XLTX
NAME = składa się z: 4 znaki na symbol JG + 12 znaków na numer środka trwałego + 4 znaki na podnumer środka
LANGUAGE - język tekstu
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Opis środka trwałego

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem na pewno.

Przetestuj funkcję READ_TEXT w SE37, albo ustaw break-point na tej funkcji i uruchom wyświetlanie opisu tekstu środka trwałego ze standardowej transakcji SAP. Zobaczysz wtedy jakie parametry są przekazywane do funkcji READ_TEXT.
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Opis środka trwałego

Post autor: greg_hhl »

greg_hhl pisze: pt lip 12, 2019 10:37 am
sylwia123 pisze: pt lip 12, 2019 10:17 am Napewno?
Ja w 'OBJECT' mam wartość 'ANLA' a w ID mam 'XLTX' wg tabeli STXH.
Jak podam w OBJECT numer środka trwałego to nic mi nie wychodzi :/ ...
Może za mało precyzyjnie napisałem :
OBJECT = ANLA
ID = XLTX
NAME = składa się z: 4 znaki na symbol JG + 12 znaków na numer środka trwałego + 4 znaki na podnumer środka
LANGUAGE - język tekstu
I jeszcze jedno - to co jest w NAME nie może zawierać '*' rozumianej jako "zastąp dowolny ciąg znaków". W FM READ_TEXT odczyt jest robiony na "równa się". Tak jak Dominik sugeruje to niezłe rozwiązanie ale w NAME musi być dokładny identyfikator środka - tak jak wcześniej napisałem.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Opis środka trwałego

Post autor: dominik.tylczynski »

greg_hhl pisze: pt lip 12, 2019 10:49 am I jeszcze jedno - to co jest w NAME nie może zawierać '*' rozumianej jako "zastąp dowolny ciąg znaków". W FM READ_TEXT odczyt jest robiony na "równa się". Tak jak Dominik sugeruje to niezłe rozwiązanie ale w NAME musi być dokładny identyfikator środka - tak jak wcześniej napisałem.
Po prostu funkcja READ_TEXT odczytuje jeden, konkretny długi tekst. Nie wybiera tekstów wg zadanych kryteriów selekcji.
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Opis środka trwałego

Post autor: sylwia123 »

Dzięki za pomoc, zaraz popróbuję z tą wartościa NAME i zobaczę jak to działa.
Tak, zauważyłam że READ_TEXt odczytuje 1 wartość tekstu, zapewne aby odczytać więcej trzeba użyć tu loop-a...
sylwia123
Posty: 296
Rejestracja: czw mar 22, 2018 8:39 am
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Opis środka trwałego

Post autor: sylwia123 »

Faktycznie to działa! dzięki!!!
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Opis środka trwałego

Post autor: greg_hhl »

sylwia123 pisze: pt lip 12, 2019 11:48 am Faktycznie to działa! dzięki!!!
Łaski nie robi :) :) :) :)
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Opis środka trwałego

Post autor: dominik.tylczynski »

greg_hhl pisze: pt lip 12, 2019 11:51 am
sylwia123 pisze: pt lip 12, 2019 11:48 am Faktycznie to działa! dzięki!!!
Łaski nie robi :) :) :) :)
To SAP jest przecież - mądrze użyty zawsze działa, no prawie zawsze... :wink:
ODPOWIEDZ