Rożne CO

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Rożne CO

Post autor: greg_hhl »

Cześć,

Dostałem od moich księgowych następujący problem:

Na pozycjach faktury (są to zwykłe pozycje, nie BOM czy SpM) mamy dobrane odpowiednie zlecenie CO, wartość pozycji jest ustalana w procedurze cenowej, w której jest kilka warunków: cena cennikowa, dopłaty, rabaty. Wysterowanie każdej z tych wartości na inne konto KG nie stanowi problemu, to zresztą jest realizowane. Ale biznes z różnych powodów chciałby niektóre z tych wartości widzieć na innych obiektach CO. I na to nie mam pomysłu :(

Spotkał się ktoś z Was z czymś podobnym? Jest to w ogóle do zrealizowania? Jest jakiś exit (BADI), które pozwoliłoby na taką modyfikację?
gorg6
Posty: 56
Rejestracja: czw sty 22, 2015 3:00 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times

Re: Rożne CO

Post autor: gorg6 »

Cześć,
Próbowałbym zaszyć logikę biznesową w exicie: SDVFX008.
Wywoływany jest przed przeniesieniem księgowań z SD do FI. W tabeli XACCIT można znaleźć propozycje księgowania.

Druga opcja to stworzenie substytucji w FI. Aktywowałbym ją setem jednostek gospodarczych i polem AWTYP = 'VBRK' => Wszystko co idzie z fakturowania.

Pozdrawiam
Gorg6
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Rożne CO

Post autor: greg_hhl »

Cześć,

ten user-exit używam już: moje Spółki zażyczyły sobie na polach XREF* czy w tekście pozycji jakichś dedykowanych opisów zależnych od konta czy innych parametrów. Jakoś nie wpadłem na to, by tutaj można było podmieniać CO.

Sprawdziłem - niestety podmiana w tym miejscu nie działa :( za to jest user-exit już przy samym księgowaniu dokumentu CO
CALL FUNCTION 'CO_DOCUMENT_INFO'

gdzie można zrobić logikę biznesową. Na śledzeniu podmieniłem, zapisałem, na "Dokum. Rach. kosztów" zrobił jak chciałem, na "Dokum. centrum zysku" jeszcze nie. Ale widać, że chyba da się i to raczej trzeba zaszyć później niż wcześniej.

Popracuję nad tym w przyszłym tygodniu, dam znać jak mi poszło.
gorg6
Posty: 56
Rejestracja: czw sty 22, 2015 3:00 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times

Re: Rożne CO

Post autor: gorg6 »

Cześć Greg_hhl,
Powiedz mi na jakiej wersji systemu pracujesz? Ja jestem na S4 1709 i exit zadziałał jak napisałem.
Z tego co widzę w ACCIT są wyszstkie warunki łącznie ze statystycznymi KSTAT = 'X.
Pozdrawiam
Gorg6
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: Rożne CO

Post autor: greg_hhl »

gorg6 pisze: wt cze 11, 2019 1:24 pm Cześć Greg_hhl,
Powiedz mi na jakiej wersji systemu pracujesz? Ja jestem na S4 1709 i exit zadziałał jak napisałem.
Z tego co widzę w ACCIT są wyszstkie warunki łącznie ze statystycznymi KSTAT = 'X.
Pozdrawiam
Gorg6
Cześć,

Wszystko w porządku, działa. Na początku na śledzeniu przez nieuwagę podstawiłem w wierszu, którym miał ustawione KSTAT no i nie dalej tego nie przeniósł. Ale jak napisałem kawałeczek ABAPa i zrobiłem to porządnie to rzeczywiście, jest tak jak powinno być.

Dzięki za podpowiedź.

A system mam trochę starszy .... SAPKA70107
ODPOWIEDZ