MIRO różnica w wyświetlaniu

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
DenzelWaszyngton
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 23, 2013 6:49 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times

MIRO różnica w wyświetlaniu

Post autor: DenzelWaszyngton »

cześć. być może nie powinienem otwierać tego tematu w tym dziale, ale nie widzę lepszego ;)
czy ma ktoś pomysł skąd bierze się różnica między scrolowaniem w transakcji MIRO między użytkownikami?
jeden użytkownik może scrolować i dane są wczytywane bardzo szybko, drugiemu dla każdego wpisu wczytuje dane na bieżąco.
na systemie testowym ustawiłem już wszystkie parametry na takie same i nic. w tabeli ESDUS również dane są takie same. skopiowałem nawet tosotwo użytkownika referencyjnego i dalej nic..
Macie jakiś pomysł?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: MIRO różnica w wyświetlaniu

Post autor: dominik.tylczynski »

Uruchom w drugiej równoległej sesji SM50 i zobacz u tego problematycznego użytkownika czy jakieś zadanie/proces nie jest długo wykonywany podczas scrollowania. Porównaj to z nieproblematycznym użytkownikiem.
Generalnie MIRO nie powinno się różnie zachowywać dla użytkowników o tych samych uprawnieniach.

Możesz też problematycznego użytkownika zalogować do SAP ERP z komputera nieproblematycznego użytkownika. Jeśli problem zniknie to będzie wskazanie na lokalny problem z komputerem lub instalacją SAP Gui.

To są takie luźne wskazówki, bo bardzo trudno coś tutaj radzić bez dostępu do systemu.
DenzelWaszyngton
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 23, 2013 6:49 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times

Re: MIRO różnica w wyświetlaniu

Post autor: DenzelWaszyngton »

ok. drążyłem dalej, po przeczytaniu :
"Generalnie MIRO nie powinno się różnie zachowywać dla użytkowników o tych samych uprawnieniach."

okazuje się, że była jedna rola, która pozwalała na dostęp do transakcji SMX problematycznemu użytkownikowi, a na systemie testowym oba użytkownicy miały identycznie, a to miało wpływ na scrollowanie.... już dalej nie drążę dlaczego ;)

Dzięki wielkie.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: MIRO różnica w wyświetlaniu

Post autor: dominik.tylczynski »

SMX to transakcja do wyświetlania własnych zdań w tle.
Nie rozumiem jaki wpływ może mieć dostęp do tej transakcji na tempo przewijania w MIRO :?: :?: :?:
DenzelWaszyngton
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 23, 2013 6:49 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times

Re: MIRO różnica w wyświetlaniu

Post autor: DenzelWaszyngton »

ok. wróciłem do tematu, bo był błąd w diagnozie ;)
sprawa sprowadza się tylko do tego, że podczas pracy z wyświetlonym nagłówkiem scrollowanie każdorazowo generuje odczyt bazy. Gdy ukryje się nagłówek, wtedy cała tabela trafia do Cachu i praca jest szybsza.
Dzięki bardzo za włączenie się w temat :)
ODPOWIEDZ