Usługa uszlachetniania

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
ewabaczek
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 26, 2019 10:59 am
Been thanked: 1 time

Usługa uszlachetniania

Post autor: ewabaczek »

Zwracam się z pytaniem w kwestii modułu SAP obsługującego usługi. Nasza firma produkuje opakowania farmaceutyczne; nasz produkt wymaga sterylizacji zanim pojedzie do klienta końcowego. Sterylizacja jako usługa na naszym produkcie prowadzona jest przez firmy zagraniczne w UE). Mam wątpliwości czy moduł SAP MM - zarządzanie usługami, jest adekwatny do tego typu procesu. Z informacji jakie znalazłam wynika, że dotyczy on zarządzania małymi usługami - do tzw. konsumpcji własnej firmy (remonty, szkolenia) ale nie do usługach wykonywanych na zapasach. Czy jest w takim razie inny moduł, którym mogę się posłużyć do zamawiania oraz śledzenia takich usług.
Bedę wdzięczna za wszelkie sugestie i uwagi.
jmar
Posty: 42
Rejestracja: czw maja 13, 2010 12:33 pm
Lokalizacja: DE
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Usługa uszlachetniania

Post autor: jmar »

Spojrz na funkcjonalnosc podwykonawstwa, ktora oferowana jest w module MM:

https://wiki.scn.sap.com/wiki/display/E ... ontracting
mkpisula
Posty: 38
Rejestracja: śr maja 02, 2012 8:21 am
Been thanked: 2 times

Re: Usługa uszlachetniania

Post autor: mkpisula »

Zadziała jako wykonanie zamówienia na podwykonawstwo z typem dekretacji L i składnikami wydanymi do podwykonawcy a zamówienie na to coś nowe, uszlachetnione.
jmar
Posty: 42
Rejestracja: czw maja 13, 2010 12:33 pm
Lokalizacja: DE
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Usługa uszlachetniania

Post autor: jmar »

mkpisula pisze: wt lip 30, 2019 8:58 am Zadziała jako wykonanie zamówienia na podwykonawstwo z typem dekretacji L i składnikami wydanymi do podwykonawcy a zamówienie na to coś nowe, uszlachetnione.
z typem pozycji L :)
ewabaczek
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 26, 2019 10:59 am
Been thanked: 1 time

Re: Usługa uszlachetniania

Post autor: ewabaczek »

te opcję już próbowałam, problem jest w tym, że według tego procesu materiał (produkt), który powstaje po zakończeniu podwykonastwa powinien posiadać inny numer=kod niż wydane na niego komponenty; których ja de facto nie pobieram, ponieważ do sterylizacji wysyłam już nasz produkt gotowy. A w moim przypadku po zakończeniu usługi podwykonastwa muszę otrzymać tak jakby ten sam produkt, tylko uszlachetniony (wysterylizowany)- nie mogę mieć śladu, że coś się zmieniło w indeksie produktu. Ma to związek z kwestią podatkową tzn. nie może dojść do przerwania łańcucha dostawy. Czy można więc tak poprowadzić ten proces aby produkt wychodził i wracał na tym samym indeksie=kodzie?
endoex
Posty: 51
Rejestracja: sob gru 08, 2018 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times

Re: Usługa uszlachetniania

Post autor: endoex »

Aktywuj w BOM na komponencie parametr recursive dla tego indeksu materialowego i mozesz uzywac tego same kodu dla produktu i komponentu.
Dodatkowo jesli wyrob gotowy jest partiowany dodaj dodatkowo charakterystyke do uzupelnienia statusu czy produkt jest sterylizowany badz nie co pozwoli w raportach sledzic status produktu .
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Usługa uszlachetniania

Post autor: mgabryel »

podwykonawstwo można też przeprowadzić w powiązaniu z zleceniem produkcyjnym, zlecając wykonanie określonej operacji zlecenia prod. zewnętrznemu dostawcy.

subcontracting-process-in-production
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Usługa uszlachetniania

Post autor: dominik.tylczynski »

Skoro operacja zlecenia produkcyjnego (sterylizacja) jest wykonywana przez zewnętrzną firmę sugerowałbym proces "External Processing of Operations"
ewabaczek
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 26, 2019 10:59 am
Been thanked: 1 time

Re: Usługa uszlachetniania

Post autor: ewabaczek »

Dziękuję za sugestie, przeprowadzę testy i dam znać jakie są wyniki.
ODPOWIEDZ