potrącenia komornicze

W tym miejscu możesz zadawać pytania oraz dyskutować na temat modułów kadrowo płacowych SAP.
ODPOWIEDZ
Natuszka
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 30, 2019 4:49 pm

potrącenia komornicze

Post autor: Natuszka »

czy ktoś ma pomysł z jakiego powodu SAP nie trzyma kwoty potrącenia komorniczego zapisanego na it14? W symulacjach na kolejne miesiące potrąca dalej, mimo ze łączna kwota potrąceń jest już wyższa niż ta wpisana na it14? :roll:
pabl0
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 09, 2009 10:35 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

Re: potrącenia komornicze

Post autor: pabl0 »

A jak wygląda wpis na IT0014 ? Obejmuje jeden miesiąc czy więcej ?

To jest częsty błąd podczas wprowadzania - w razie wpisu na > 1 miesiąc system co miesiąc próbuje potrącić pełną kwotę, jednocześnie tworząc zaległości z kwot niepotrącanych. Na koniec tworzy się spora sumka zaległości.

Kwestia tworzenia się zaległości zależy od konfiguracji składników płacowych potrąceń.
Zobacz sobie w wynikach rozliczenia tabele ARRRS i DDNTK które wszystko powinny wyjaśnić.

ARRRS - tabela zawierająca zaległości
DDNTK - tabela niewykonanych potrąceń

pozdrawiam
Paweł
Natuszka
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 30, 2019 4:49 pm

Re: potrącenia komornicze

Post autor: Natuszka »

Dziękuję. Właśnie spojrzałam w tabele DDNTK i również mi się rozjasnilo. Przy dużych kwotach nie zaglądając w tabele problem objawi się późno, ale przy małym zadłużeniu trzeba szybko reagować. :mrgreen:
pabl0
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 09, 2009 10:35 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

Re: potrącenia komornicze

Post autor: pabl0 »

Nie ma za co :-)

A tak z ciekawości spytam. W jaki sposób masz zamiar pozbyć się zaległości ? Pytam bo widziałem różne sposoby radzenia sobie z problemem i się zastanawiam czy jeszcze istnieją inne ...
Blueberry
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 13, 2017 2:49 pm

Re: potrącenia komornicze

Post autor: Blueberry »

A z innej strony...

Ja poradzić sobie z wieloma zajęciami komorniczymi, wszystkie idą na jeden rachunek bankowy (pierwszeństwo potrąceń) i co chwila dostajemy aktualizacje - jedno spłacił całkiem, drugie dopłacił i zmieniła się kwota, a oprócz tego dostał 5 kolejnych zajęć.
Nie wiem jak to ogarnąć skoro każde z nich wisi na tym samym ID rachunku bankowego. Ktoś coś wie? Będę wdzięczna za radę jakąkolwiek.
Natuszka
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 30, 2019 4:49 pm

Re: potrącenia komornicze

Post autor: Natuszka »

Do tej pory po prostu zamykalam poprzednie i otwieralam kolejne zaktualizowane. Być może jest inny sposób.
Blueberry
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 13, 2017 2:49 pm

Re: potrącenia komornicze

Post autor: Blueberry »

Ja też tak robię ale mam pracownika, który ma obecnie juz 90 wpisów - średnio w miesiącu dostaję po 3-4 pisma dla niego.
ODPOWIEDZ