Połączenie danych z dokumentu materiałowego z zamówieniem w SQVI

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Oliwia2504
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 26, 2020 1:38 pm
Been thanked: 1 time

Połączenie danych z dokumentu materiałowego z zamówieniem w SQVI

Post autor: Oliwia2504 »

Cześć,

potrzebuję raport, który będzie pokazywał mi wszystkie dostawy w danym okresie, ale w połączeniu z danymi z zamówienia:
1. Data dostawy
2. Ilość dostarczona
3. Materiał
4. Numer zamówienia
5. Wartość zamówienia
6. Wartość dostarczonych materiałów - najlepiej po kwocie z zamówienia

Siedzę i kombinuję w SQVI, ale niestety nie wiem chyba jakich tabel albo i w jakiej kolejności ich użyć.
Będę wdzięczna za Waszą pomoc :)
mikas
Posty: 360
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:55 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 24 times

Re: Połączenie danych z dokumentu materiałowego z zamówieniem w SQVI

Post autor: mikas »

U nas co prawda to od strony HANY takie zapytania robimy, ale sprawdź tabele: MSEG, MKPF, EKKO, LIKP

pozdrawiam, Michał
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Połączenie danych z dokumentu materiałowego z zamówieniem w SQVI

Post autor: mgabryel »

Sprawdź, czy takich informacji nie uzyskasz standardowym raportem ME80FN General Analysis of Purchasing Documents.
Oliwia2504
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 26, 2020 1:38 pm
Been thanked: 1 time

Re: Połączenie danych z dokumentu materiałowego z zamówieniem w SQVI

Post autor: Oliwia2504 »

Dzięki za wasze odpowiedzi.
Przeanalizowałam ME80Fn i rzeczywiście mógłby się sprawdzić ten raport. Kwota, która jest na PZ zaciąga się z zamówienia.
Ale potrzebuję ten raport wzbogacić o pole „znak kontrahenta” z tablicy EKKO, nazwę materiału, numer i nazwę dostawcy.

Próbowałam połączyć tabele MSEG, MKPF, EKKO, LIKP i nawet jak już znalazłam połączenia między nimi nie chce mi się ten raport wykręcić. I tak jeszcze brakuje tutaj na pewno LFA1. Możliwe, że gdzieś trzeba zmienić połączenie na Left Joina, ale niestety nie jestem tak zaawansowanym użytkownikiem i nie wiem jak z tego do końca korzystać :(

Jeszcze raz będę wdzięczna za pomoc.
mgabryel pisze: czw mar 26, 2020 8:47 pm Sprawdź, czy takich informacji nie uzyskasz standardowym raportem ME80FN General Analysis of Purchasing Documents.
mikas pisze: czw mar 26, 2020 3:30 pm U nas co prawda to od strony HANY takie zapytania robimy, ale sprawdź tabele: MSEG, MKPF, EKKO, LIKP

pozdrawiam, Michał
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Połączenie danych z dokumentu materiałowego z zamówieniem w SQVI

Post autor: mgabryel »

zobacz z jakich tabel korzysta ME80FN, można to podejrzeć w sq02 wyświetlając infoset /SAPQUERY/ME80FN, z którego korzysta ten raport.
Niestety do tego raportu nie ma żadnego user-exit lub Badi, można jednak go skopiować i utworzyć na tej bazie swój raport zgodnie z poniższą notą.
Jeśli trzeba łączyć większą ilość tabel, to SQVI się nie sprawdzi. Lepiej od razu się przestawić na SQ01.

2739581 - Desired Fields Do Not Appear in Transaction ME80FN
Oliwia2504
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 26, 2020 1:38 pm
Been thanked: 1 time

Re: Połączenie danych z dokumentu materiałowego z zamówieniem w SQVI

Post autor: Oliwia2504 »

Udało się :)
Sprawdziłam z jakich tabel zbudowany jest raport ME80FN, w SQVI połączyłam LFA1, EKKO, EKPO i EKBE i chyba mam o to, o co mi chodziło.

Wielkie dzięki :)
ODPOWIEDZ