Wariant wyświetlania

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
LewyWP
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 10:28 am

Wariant wyświetlania

Post autor: LewyWP »

Witam wszystkich,

Mam kilka fajnych wariantów wyświetlania... i chciałbym je przenieść na inny serwer aby za każdym razem ich nie tworzyć bo jest to troszkę czasochłonne. I tu moje pytanie... Czy jest w miarę szybki i łatwy, niewymagający wielu uprawnień sposób aby przenieść swój wariant wyświetlania na inny serwer?

Korzystam z dwóch serwerów... jeden to serwer produktywny gdzie mam wszystkie warianty wyświetlania, drugi to serwer szkoleniowy, który jest czyszczony przed każdym szkoleniem, łącznie z wariantami wyświetlania.

Czy jest taka możliwość lub może znacie inne sposoby na przenoszenie lub szybkie tworzenie wariantów wyświetlania ?

Pozdrawiam :)
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Wariant wyświetlania

Post autor: dominik.tylczynski »

Warianty wyświetlania ALV możesz przenieść transportem, tak jak np. zmiany konfiguracji.

Wyświetl raport, którego warianty chcesz przenieść. Przejdź do zarządzania wariantami - menu: Settings -> Layout Administration... Następnie zaznacz warianty, które chcesz przenieść i wybierz menu: Layout->Transport

Zostanie wyświetlone okno dialogowe gdzie podasz transport, którym przeniesiesz warianty. Dalej procedura jest taka sama jak w przypadku przenoszenia zmian konfiguracji - zwalniasz, eksportujesz transport i importujesz do systemu docelowego.
LewyWP
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 10:28 am

Re: Wariant wyświetlania

Post autor: LewyWP »

Czy mogę Cie prosić o podanie takiej procedury przenoszenia konfiguracji ?? lub może posiadasz jakieś namiary na link do takiego materiału ?? Chętnie się z nim zaznajomię bo na chwilę obecną jestem zielony w takich cudach :)
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: Wariant wyświetlania

Post autor: dominik.tylczynski »

LewyWP pisze: czw wrz 10, 2020 11:04 am Czy mogę Cie prosić o podanie takiej procedury przenoszenia konfiguracji ?? lub może posiadasz jakieś namiary na link do takiego materiału ?? Chętnie się z nim zaznajomię bo na chwilę obecną jestem zielony w takich cudach :)
No to jest szeeeerokie pytanie. Całość dokumentacji jest na SAP Help: Change and Transport System Oczywiście, nie musisz czytać całej tej dokumentacji, aby utworzyć i zwolnić transport. Wystarczą poniższe kroki:
  1. Tworzenie transportu: Creating a Request by Editing an Object
  2. Zwalnianie transportu: Releasing Tasks, Releasing Change Requests
  3. import transportu: Starting the Import for Single Requests
Zanim zaczniesz zabawę z transportami sprawdź ze swoim działem supportu SAP jakie mają procedury, np. kto wykonuje poszczególne kroki. Mimo, że są to tylko warianty wyświetlania ALV, to jednak jest to przenoszenie zmian między systemami i powinno podlegać jakiejś procedurze zarządzania zmianami.
LewyWP
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 10:28 am

Re: Wariant wyświetlania

Post autor: LewyWP »

Dziękuję bardzo za pomoc :)
ODPOWIEDZ