LM74 - skanowanie EAN

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Yeti
Posty: 202
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

LM74 - skanowanie EAN

Post autor: Yeti »

Czy jest możliwe w standardzie skanowanie EAN w transakcji LM74 a nie numer materiału?

Pozdrawiam
Marcin
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: LM74 - skanowanie EAN

Post autor: dominik.tylczynski »

Naturalnie jest to możliwe.
W profilu weryfikacji możesz określić czy chcesz skanować nr materiału, stary nr materiału czy kod EAN:
unnamed.png
unnamed.png (35.5 KiB) Przejrzano 1613 razy
Profil weryfikacji definiujesz w konfiguracji: Logistics Execution->Mobile Data Entry->Verification Control->Define Profiles

Prócz tego możesz skanować kody EAN128, tj. kod kreskowy, w którym są zawarte różne dane wyróżnione identyfikatorami zastosowań - SAP Help Bar Code Support

Jeśli żadna ze standardowych opcji nie odpowiada Twoim wymaganiom możesz weryfikację / skanowanie w transakcjach LM* obsłużyć przy pomocy rozszerzenia - SAP Help Verification with User Exit
Yeti
Posty: 202
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Re: LM74 - skanowanie EAN

Post autor: Yeti »

O pierwszej mozliwości wiem, ale problem w tym, że LM74 to nie jest transakcja do rozmieszczania tylko do obsługi dostawy. Na ekranie selekcji znajduje się pole Material, które przyjmuje tylko numer materiału w tej chwili:
2020-09-22_14h22_45.jpg
2020-09-22_14h22_45.jpg (10.67 KiB) Przejrzano 1606 razy
Druga opcja, nie wiem, muszę zapytać klienta, jaki numer ma dokładnie w kodzie kreskowym, ale mocno wydaje mi się, że to jest jednak EAN.
Chyba będę zmuszony użyć trzeciej opcji, która mówi jasno o utworzeniu nowego ekranu i umieszczeniu tam pól weryfikacyjnych wg własnych wymagań. Czy taki ekran można podpiąć pod LM74 czy też funkcjonalność LM74? NIe chciałbym budować całego LM74 od nowa...

Dziękuję i Pozdrawiam
Marcin.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: LM74 - skanowanie EAN

Post autor: dominik.tylczynski »

Moja poprzednia odpowiedź dotyczyła skanowania wartości w polach weryfikacyjnych.
Pole "Materiał", które wskazałeś nie jest jednak polem weryfikacyjnym. To jest wprost numer materiału i tutaj raczej wskazane wcześniej techniki nie zadziałają.
Ekran transakcji RF możesz wymienić na własny bez konieczności przerabiania czy kopiowania całej transakcji - SAP Help User Exit Screens

Używałem nieraz własnych ekranów w standardowych transakcjach RF i działa to bez problemu. Oczywiście trzeba się nieco pobawić, aby własny ekran zadziałał i się dobrze zintegrował z transakcją, ale na pewno jest to możliwe.
ODPOWIEDZ