SE06 - przywrócenie do stanu poprzedniego

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
awkm80
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 16, 2019 3:21 pm

SE06 - przywrócenie do stanu poprzedniego

Post autor: awkm80 »

Witam, jako początkujący Basisowiec miałem ostatnio pechowy piątek. Nabroiłem na pewnym deweloperskim systemie. Chcąc wgrać kilka not chciałem przestawić w SE06 na chwilę wszystkie ustawienia na modifiable, zamiast tego wybrąło mi się not modifiable i wszytskie opcje zmieniły się na not modifiable. Miałem już wszystko anulować aby ponownie wejść do transakcji ale.. zadzwonił telefon, a za chwilę jeszcze coś ktoś chciał i ostatecznie nie mając czasu na dokończenie chciałem zamknąć okienko SAPa aby wrócić do tego tematu nieco później. Nie zwróciłem jednak uwagi, że podczas zamykania pojawiło się okienko z pytaniem o "save", które niechcąco potwierdziłem. Aby deweloperzy mogli jakoś pracować ponownie wszystko zmieniłem na modifiable. Sęk w tym, że nie wszystkie ustawienia miały taką opcję.
Pytanie, skąd mogę się dowiedzieć jakie były ustawienia przed zmianą i zapisaniem? Czy jedyne wejście to odtworzenie gdzieś na boku całego systemu i jego bazy z kopii?
Pozdrawiam
ZETKA
Posty: 69
Rejestracja: czw lis 04, 2010 10:49 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 71 times
Kontakt:

Re: SE06 - przywrócenie do stanu poprzedniego

Post autor: ZETKA »

Generalnie systemy developerskie są ustawione na Modifiable oprócz tych komponentów, które nie mogą - wtedy Restricted. O tym czy mogą czy nie mogą sam system dobrze wie.
Pozdrawiam,
Krzysiek
ODPOWIEDZ