SAP R/3 -TECHNIKA SKŁADOWANIA

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
korneliaus0509
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 12, 2020 8:07 pm

SAP R/3 -TECHNIKA SKŁADOWANIA

Post autor: korneliaus0509 »

WITAM, MAM ZAPYTANIE DOTYCZĄCE TECHNIKI SKLADOWANIA WEDŁUG WOLNYCH LOKALIZACJI W PROGRAMIE SAP R/3. W DANEJ FIRMIE PRODUKTY SĄ SKLADOWANE W DOWOLNYCH LOKALIZACJACH, KTÓRE JEST WOLNE UZWGLĘDNIAJĄĆ WYSOKOŚĆ JEDNOSTEK ŁADUNKOWYCH DO WYSOKOŚCI GNIAZD. PALETY KTORE SĄ NAJCZĘŚCIEJ POBIERANE NIE SĄ PRZYDZIELANE DO NAJBLIŻSZYCH WOLNYCH GNIAZD. MAM PYTANIE CZY DA RADĘ ZAIMPLEMENTOWAĆ ANALIZE ABC DO TECHNIKI SKLADOWANIA WEDLUG WOLNYCH LOKALIZACJI? CZY JEST TO NIEMOŻLIWE?
Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ;)
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: SAP R/3 -TECHNIKA SKŁADOWANIA

Post autor: marcus »

Witam,

Można spróbować podzielić magazyn na sekcje. Zdefiniować sekcje magazynowe, np. sekcja A, sekcja B, sekcja C. Następnie przypisać miejsca składowania do odpowiednich sekcji. Później w danych podstawowych materiałów ustawić odpowiedni wskaźnik sekcji magazynowej na podstawie którego system będzie wiedział gdzie powinien umieszczać zdefiniowane przez nas materiały.
W ten sposób będzie można materiały umieszczać tam gdzie chcemy.


P. S. dostałem oczopląsu przez tego Capslocka :mrgreen:
korneliaus0509
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 12, 2020 8:07 pm

Re: SAP R/3 -TECHNIKA SKŁADOWANIA

Post autor: korneliaus0509 »

Dziękuje za informację ;)
dominik.tylczynski
Posty: 8350
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1922 times
Been thanked: 1476 times
Kontakt:

Re: SAP R/3 -TECHNIKA SKŁADOWANIA

Post autor: dominik.tylczynski »

Spójrz jeszcze na SAP Help:
Strategy L: Next Empty Storage Bin - strategia rozmieszczania zapasu do pustych lokalizacji
Putaway Using Storage Unit Types - rozmieszczanie palet o różnych wysokościach
ODPOWIEDZ