Kilka zamówień , jedna WZ , dwie faktury

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Margo.Pol
Posty: 74
Rejestracja: pt mar 09, 2018 4:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Kilka zamówień , jedna WZ , dwie faktury

Post autor: Margo.Pol »

Cześć,

mam taki przypadek że użytkownik z 3 zamówień stworzył jedną WZ z której powstały dwie faktury i chciałabym się dowiedzieć dlaczego powstały 2 faktury a nie jedna do klienta, jeszcze dodam że pierwsze zamówienie powstało we wrześniu , drugie pod koniec września a trzecie w październiku. Czy spotkaliście się z takim przypadkiem? . Na poczatku myślałam że dwie faktury powstały ponieważ w dwóch zamówieniach są takie same materiały tylko w innych ilościach i może to spowodowało rozdzielenie ale nie bo znalazłam podobny przypadek z powtarzającymi się materiałami na zamówieniach i wtedy tworzyła się jedna faktura.

Jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje ? :)

Dziękuje

pozdrawiam serdecznie
Małgorzata
mrcb
Posty: 260
Rejestracja: czw maja 31, 2007 10:17 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 107 times

Re: Kilka zamówień , jedna WZ , dwie faktury

Post autor: mrcb »

Na etapie tworzenia faktury jest to dosyć łatwo sprawdzić, poprzez analizę podziału dokumentu (taka funkcjonalność jest dostępna w VF01, na ekranie gdzie widać propozycję podziału wygenerowaną przez system).
Przy już istniejących fakturach, można porównać ich nagłówki (tabela VBRK) - różnice będą sugerować kryteria podziału. Warto też sprawdzić partnerów i adresy na poziomie pozycji dostawy.

pozdr.m.
SebastianP
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 28, 2019 1:50 pm
Been thanked: 4 times

Re: Kilka zamówień , jedna WZ , dwie faktury

Post autor: SebastianP »

Cześć

Po utworzeniu faktur analizę podziału możesz sprawdzić w transakcji VF02 jak i w VF03.
Odpalasz transakcję VF03 (lub VF02), wpisujesz jeden z numerów faktur i następnie przechodzi do funkcji Environment -> Split analysis .
Na kolejnym ekranie wpisujesz kolejny numer faktury, który chcesz porównać.
Uruchamiasz i otrzymujesz informację o podziale.

Pozdrawiam
Sebastian
ODPOWIEDZ