SAP Concur - prawidłowe liczenie diety dla PL

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
kusito
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 24, 2016 5:23 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 40 times

SAP Concur - prawidłowe liczenie diety dla PL

Post autor: kusito »

Witam,
czy macie jakieś doświadczenie z SAP Concur i liczeniem polskiej delegacji? W obecnych ustawieniach system nie radzi sobie w wyliczanie z prawidłowej kwoty diety w zależności od sytuacji czyli czy było zapewnione wyżywienie (pełne lub cześciowe) i innych. Zastanawiam się czy to zostało błędnie skonfigurowane czy po prostu on tak ma że brakuje mu polskiej specyfiki. Problemem jest też kurs waluty przyjmowany do wyliczeń delegacji / diety.
Z góry dzięki
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: SAP Concur - prawidłowe liczenie diety dla PL

Post autor: greg_hhl »

kusito pisze: pt maja 24, 2019 10:34 am Witam,
czy macie jakieś doświadczenie z SAP Concur i liczeniem polskiej delegacji? W obecnych ustawieniach system nie radzi sobie w wyliczanie z prawidłowej kwoty diety w zależności od sytuacji czyli czy było zapewnione wyżywienie (pełne lub cześciowe) i innych. Zastanawiam się czy to zostało błędnie skonfigurowane czy po prostu on tak ma że brakuje mu polskiej specyfiki. Problemem jest też kurs waluty przyjmowany do wyliczeń delegacji / diety.
Z góry dzięki
Z SAP Concur nie miałem styczności ale kilka lat temu wdrażaliśmy u nas na (instalacji gdzie jest HR) SAP Travel i, wg naszych Pan z księgowości, całkiem dobrze się sprawuje. Tzn. to o czym piszesz jest wyliczane prawidłowo.
Jednak z racji tego, że tona instalacji z HR to nie mam tam wjazdu .....
kusito
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 24, 2016 5:23 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 40 times

Re: SAP Concur - prawidłowe liczenie diety dla PL

Post autor: kusito »

Taka odpowiedz z support'u "I believe a call would be great here but just to let you know, there are some known product gaps when it comes to the Polish TA and mixed domestic/foreign trips."
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP Concur - prawidłowe liczenie diety dla PL

Post autor: dominik.tylczynski »

kusito pisze: wt maja 28, 2019 8:54 am Taka odpowiedz z support'u "I believe a call would be great here but just to let you know, there are some known product gaps when it comes to the Polish TA and mixed domestic/foreign trips."
A jest gdzieś dokument, który wyszczególnia te "know product gaps"? Tak wiesz, żeby klient wiedział co kupuje.
kusito
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 24, 2016 5:23 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 40 times

Re: SAP Concur - prawidłowe liczenie diety dla PL

Post autor: kusito »

Niestety nie wiem, ale jak będę miał dodatkowe informacje to wrzucę.
KaGo
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 12, 2020 2:47 pm

Re: SAP Concur - prawidłowe liczenie diety dla PL

Post autor: KaGo »

Cześć

Widzę, że temat sprzed roku, ale niestety nie znalazłam innych tematów związanych z SAP Concur.
Czy udało się dostosować polskie diety w programie?
Jestem na etapie wdrażania tego programu w firmie i niestety nie mogę dojść do porozumienia z Concurem odnośnie prawidłowego wyliczania diety.

Z góry dzięki za odpowiedź.
kusito
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 24, 2016 5:23 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 40 times

Re: SAP Concur - prawidłowe liczenie diety dla PL

Post autor: kusito »

Nie, nie udało się - wątpie żeby SAP coś w tym temacie zrobił;) Managenty się cieszą z doskonałej technologii i niskich kosztów a ze w korpo ludzi mnogo to nie ma znaczenia ze ktos na piechotę jeszcze wszystko raz liczy;)
szczepk
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:04 am
Been thanked: 3 times

Re: SAP Concur - prawidłowe liczenie diety dla PL

Post autor: szczepk »

Cześć,
może w tej sytuacji napisać coś własnego, Integrator do Concura daje dość spore możliwości manipulacji danymi.
Jestem po wdrożeniu Concura i ja głównie używałem BADI_CTE_FIN_POST_ADJUST_DOC do zmiany postingów FI, w Twoim to raczej będzie coś z HCM BADI.

Pozdrawiam
Agnieszka List
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 08, 2021 3:09 pm
Been thanked: 2 times

Re: SAP Concur - prawidłowe liczenie diety dla PL

Post autor: Agnieszka List »

Cześć, niestety w mojej firmie nie wprowadzilismy rozwiazania automatycznego naliczania diet. Concur nie mogl sobie poraadzic z naliczaniem prawidlowego kursu przy dietach zagranicznych. Zastosowaliśmy rozwiazanie manulane, czyli wpisywanie diet na podstawie excela.
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: SAP Concur - prawidłowe liczenie diety dla PL

Post autor: dominik.tylczynski »

Agnieszka List pisze: pn lut 08, 2021 3:15 pm Concur nie mogl sobie poraadzic z naliczaniem prawidlowego kursu przy dietach zagranicznych.
A taki był ładny, amerykański... :lol: :lol:
jakdz
Posty: 68
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 10:47 pm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times

Re: SAP Concur - prawidłowe liczenie diety dla PL

Post autor: jakdz »

Agnieszka List pisze: pn lut 08, 2021 3:15 pm Cześć, niestety w mojej firmie nie wprowadzilismy rozwiazania automatycznego naliczania diet. Concur nie mogl sobie poraadzic z naliczaniem prawidlowego kursu przy dietach zagranicznych. Zastosowaliśmy rozwiazanie manulane, czyli wpisywanie diet na podstawie excela.
Czesc Agnieszka,

Tzn również napotkaliście się z trudnoscia iż concur przeliczał diety zagraniczne wg dziennych kursów zamiast całe rozliczenie wg jednego określonego kursu z dnia poprzedzającego rozliczenie delegacji ? Jeśli tak, to czy możecie opisać w kilku słowach jakie wypracowaliście na to workaround ?

Pozdrawiam serdecznie,
Jakub
ODPOWIEDZ