COHV - Przegląd dokumentów

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
pabliq
Posty: 390
Rejestracja: pn cze 08, 2009 9:32 am
Has thanked: 67 times
Been thanked: 11 times

COHV - Przegląd dokumentów

Post autor: pabliq »

Witam,

w nagłówku zlecenia produkcyjnego jest możliwość przeglądania dokumentów po kliknięciu w odpowiednią ikonę na pasku albo klawiszem funkcyjnym Shift+F7.
Czy jest możliwość dodania "Przeglądania dokumentów" jako funkcję w 'Otoczeniu' na widoku listy zleceń produkcyjnych (lista zleceń po wywołaniu cohv)?


Będę wdzięczny za wskazówki.

Pozdrawiam
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: COHV - Przegląd dokumentów

Post autor: marcus »

Cześć,

mogę się mylić ale bardzo możliwe, ze możesz sobie to dodać poprzez zmianę profilu nawigacji, trzeba podać tylko odpowiednią funkcję/transakcję/klasę etc.

W połowie tego artykułu jest printscreen z przykładem (co prawda dla COOIS, ale to prawie to samo)..

https://sapusers.pl/analizy-materialow- ... nia-coois/
pabliq
Posty: 390
Rejestracja: pn cze 08, 2009 9:32 am
Has thanked: 67 times
Been thanked: 11 times

Re: COHV - Przegląd dokumentów

Post autor: pabliq »

Dzięki za odpowiedź.

Bardziej chodzi mi o możliwość dodania tej funkcji pod prawym przyciskiem (otoczenie).
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: COHV - Przegląd dokumentów

Post autor: marcus »

Rozumiem, ale można dodać funkcję do menu kontekstowego (po wciśnięciu prawego przycisku myszki). Może nie dokładnie w miejsce "otoczenie" ale zdefiniowana funkcja może pojawić się pod spodem.
2018-11-05_16h52_07.png
2018-11-05_16h52_07.png (42.78 KiB) Przejrzano 2367 razy
Chyba, że jestem w błędzie - jeśli tak to przepraszam :)

EDIT: trzeba tylko zaznaczyć opcje "z pominięciem ekranu początkowego" w przypadku przypisywania transakcji, wtedy system nie będzie wyświetlał ekranu wyboru.
pabliq
Posty: 390
Rejestracja: pn cze 08, 2009 9:32 am
Has thanked: 67 times
Been thanked: 11 times

Re: COHV - Przegląd dokumentów

Post autor: pabliq »

Witam,

żeby nie tworzyć nowego postu zadam pytanie pod tym.

Z dodaniem wywołania transakcji z-towej w menu kontekstowym sobie poradziłem. Ale wywołuję transakcję z-tową dla pojedynczego rekordu - konkretnego zlecenia produkcyjnego.
Odczyt tego parametru, czyli nr zlec. produkcyjnego odbywa się poleceniem
PARAMETERS aufnr TYPE afpo-aufnr MEMORY ID anr.
gdzie anr to nr zlecenia z cohv.

Mam teraz wymaganie, żeby "przechwycić" w programie z-towym zaznaczone kilka rekordów w cohv - czyli tak jakby odczytać tablicę zaznaczonych zleceń produkcyjnych w cohv.

Czy spotkaliście się z takim rozwiązaniem? Czy jest funkcja albo parametr (może o typie tablicy), który mógłbym odczytać w programie z-towym i przetworzyć w tym programie według potrzeb? Zapewne taki parametr musiałby być eksportowany do pamięci w cohv.

Z góry dziękuję za wskazówki.
ODPOWIEDZ