cl_salv_table scalanie komórek

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
DenzelWaszyngton
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 23, 2013 6:49 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times

cl_salv_table scalanie komórek

Post autor: DenzelWaszyngton »

cześć.
mam "problem" ze scalaniem komórek dla kolumn sortowanych w raporcie przy użyciu cl_salv_table. Szukałem po necie i nie znalazłem rozwiązania, ale tutaj pewnie więcej osób wie więcej niż jest napisane w internecie ;)
zatem: czy jestem w stanie wyłączyć scalanie komórek podczas sortowania? przekazanie parametru no_merging nie skutkuje powodzeniem.
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: cl_salv_table scalanie komórek

Post autor: yacol »

Napisz proszę o jakiej wersji kernela SAP mówimy i w jaki sposób ustawiasz parametr no_merging.
Pozdrawiam,

Jacek Witczak
http://novertio.pl
DenzelWaszyngton
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 23, 2013 6:49 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times

Re: cl_salv_table scalanie komórek

Post autor: DenzelWaszyngton »

wersja 742
w programie: SAPLSLVC_FULLSCREEN
include: LSLVC_FULLSCREENF01
linia 674: gt_grid-grid->get_frontend_layout( importing es_layout = ls_layout ).
edytuje pole LS_LAYOUT-NO_MERGING na wartość abap_true.
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: cl_salv_table scalanie komórek

Post autor: yacol »

Wydaje mi się, że możesz zrobić kilka rzeczy:

1.
Myślałem, że mówisz o swoim zetowym kodzie. Wówczas możesz użyć metody SET_NO_MERGING klasy CL_SALV_DISPLAY_SETTINGS. Dostęp do instancji klasy CL_SALV_DISPLAY_SETTINGS otrzymuje się wywołując metodę GET_DISPLAY_SETTINGS klasy CL_SALV_TABLE.

Metoda SET_NO_MERGING klasy CL_SALV_DISPLAY_SETTINGS używa "pod spodem" klasy CL_SALV_CONTROLLER_METADATA i jej metody SET_LVC_LAYOUT.

To podejście jest tym samym co punkt 3 tyle, że robionym "w locie" w ABAPie.

2.
Zobacz proszę czy masz w swoim systemie zaimplementowaną notę "1818083 - ALV layout: Merging behavior in object model" bo z tego co pamiętam to ona coś właśnie mieszała w tym temacie. I chyba (nie pamiętam dokładnie) wersja 7.4X była w tej nocie uwzględniona - dlatego pytałem o wersje kernela. Tutaj co prawda bym uważał bo coś mi się kołacze po łbie, że ta nota dotyczyła tylko ALV wyświetlanego w kontenerze a nie jako rozwiązanie pełnoekranowe.


3.
Jeżeli używasz układów wyświetlania w ALV to zawsze możesz zaznaczyć opcję "Bez zestawienia wpisów podczas sortowania" na zakładce "Wyświetlanie" podczas edycji układu wyświetlania ALV.
Pozdrawiam,

Jacek Witczak
http://novertio.pl
DenzelWaszyngton
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 23, 2013 6:49 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times

Re: cl_salv_table scalanie komórek

Post autor: DenzelWaszyngton »

okazuje się, że rozwiązanie jest po stronie "problemu" czyli standardu, a ja szukałem rozwiązania w ABAPie - pewnie mój parametr był nadpisywany.

pomogło:
"3.
Jeżeli używasz układów wyświetlania w ALV to zawsze możesz zaznaczyć opcję "Bez zestawienia wpisów podczas sortowania" na zakładce "Wyświetlanie" podczas edycji układu wyświetlania ALV."

dziękuję.
DenzelWaszyngton
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 23, 2013 6:49 pm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times

Re: cl_salv_table scalanie komórek

Post autor: DenzelWaszyngton »

To jeszcze jedno, jeśli można. Zmiana rozmiaru - wysokości wiersza.
znalazłem odpowiedź, że nie można zmienić w SALV_TABLE ( https://answers.sap.com/questions/37245 ... ight.html ). Jakie jest Wasze zdanie? można się "dokopać"?
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: cl_salv_table scalanie komórek

Post autor: yacol »

Wg mojej wiedzy ALV to nie Excel. Też myślę, że nie jest możliwe bezpośrednie wpływanie na wysokość wierszy w ALV.
Pozdrawiam,

Jacek Witczak
http://novertio.pl
ODPOWIEDZ