Masowe wyksięgowanie zapasu IM WM

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
Yeti
Posty: 202
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Masowe wyksięgowanie zapasu IM WM

Post autor: Yeti »

Klient chce włączyć zarządzanie partią na istniejącym zapasie. W tym celu należy pozamykać otwarte dokumenty i pozbyć się zapasu IM i WM.
W jaki sposób najlepiej wyksięgować zapas IM i WM a później zaksięgować z porotem, tak, żeby za bardzo się nie narobić? Tzn. czy da się zautomatyzować taki proces?

Z góry dzięki z tipy.
Pozdr, Marcin
mgabryel
Posty: 406
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 10:17 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 35 times
Been thanked: 229 times

Re: Masowe wyksięgowanie zapasu IM WM

Post autor: mgabryel »

Wyksięgowanie zapasu IM / WM można zrobić masowo w lsmw, trzeba pamiętać że zapas IM musi być wyzerowany w poprzednim i bieżącym okresie.

Zerknij na poniższy post, w którym m.in. podane jest narzędzie SAP, które ustawia na materiale znacznik bez potrzeby czyszczenia zapasu IM i otwartych dokumentów.
Z tego co się orientuję program dodatkowo płatny.

533276 - Setting the batch management requirement

Obowiązkowe zarządzanie partią
Yeti
Posty: 202
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Re: Masowe wyksięgowanie zapasu IM WM

Post autor: Yeti »

Dzięki! Prośba do dominik.tylczynski - jestem zainteresowany informacją o efektach zastosowania programu z noty 533276. Czy mógłbyś proszę podzielić się doświadczeniem w tym zakresie?

Pozdr, Marcin
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Masowe wyksięgowanie zapasu IM WM

Post autor: dominik.tylczynski »

Yeti pisze: wt paź 27, 2020 3:11 pm Dzięki! Prośba do dominik.tylczynski - jestem zainteresowany informacją o efektach zastosowania programu z noty 533276. Czy mógłbyś proszę podzielić się doświadczeniem w tym zakresie?
Skąd wiedziałeś, że mam doświadczenie z tym programem :?: :?: :?:

Istotnie używałem go. Działa bez zarzutu. Dla konwertowanych materiałów tworzy po jednej partii i cały zapas wrzuca na tę partię. Obsługuje otwarte dokumenty WM. W jednym projekcie użyliśmy go najpierw masowo - bez problemów. Następnie od czasu do czasu klient sobie przypominał, że jeszcze jakieś pojedyncze indeksy należy skonwertować. Tutaj też bez problemów - konwersja w trakcie normalnej pracy produkcyjnej.

SAP sprzedaje to narzędzie za jakaś stałą cenę + kilka dniówek supportu. Tutaj miałem nieco nieprzyjemną sytuację, bo konsultant zaraportował wszystkie te dniówki, a z logów w systemie widać było, że jednak się aż tak dużo nie napracował. Ostatecznie odpuściłem temat.

Reasumując, jeśli masz możliwość zapłacenie za to narzędzie, to gorąco polecam.
marcus
Posty: 257
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 12:48 am
Has thanked: 206 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: Masowe wyksięgowanie zapasu IM WM

Post autor: marcus »

dominik.tylczynski pisze: wt paź 27, 2020 3:44 pm Skąd wiedziałeś, że mam doświadczenie z tym programem :?: :?: :?:
Pozwolę sobie wtrącić takie pytanie jako komentarz. Jak to skąd wiedział? A jest jakiś obszar w SAP w którym nie masz doświadczenia? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Masowe wyksięgowanie zapasu IM WM

Post autor: yacol »

marcus pisze: wt paź 27, 2020 8:04 pm Pozwolę sobie wtrącić takie pytanie jako komentarz. Jak to skąd wiedział? A jest jakiś obszar w SAP w którym nie masz doświadczenia? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:D
Pozdrawiam,

Jacek Witczak
http://novertio.pl
Yeti
Posty: 202
Rejestracja: śr sty 05, 2011 5:14 pm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 13 times

Re: Masowe wyksięgowanie zapasu IM WM

Post autor: Yeti »

Haha! Gwoli wyjaśnienia - mgabryel podał link do dyskucji na ten temat i tam właśnie napisałeś Dominik, że się tym zajmowałeś.
ODPOWIEDZ