SMTP

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

SMTP

Post autor: greg_hhl »

Mam skonfigurowany węzeł SMTP, maile z SAPa wychodzą bez problemów. Gdy ktoś z odbiorców zada sobie nieco trudu to obejrzy nagłówki i tam zobaczy nazwę serwera, którego nie chcą widzieć.
Chciałbym skonfigurować drugi węzeł SMTP i przez ten drugi wysyłać cześć maili. Pytania są w sumie 2:
1. Czy można skonfigurować więcej niż jeden węzeł SMTP?
2. Czy można wysyłając z wykorzystaniem klasy BCS gdzieś w jakiś sposób podać, na który SMTP ma wypychać konkretny mail?
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: SMTP

Post autor: yacol »

Można zdefiniować więcej niż jeden węzeł SMTP w transakcji SCOT od wersji 7.02 (o ile mnie pamięć nie zawodzi). Zobacz proszę notę 2348016 - Configure multiple SMTP NODEs in SAP System. O ile dobrze pamiętam to wybór węzła SMTP, który będzie używany przy wysyłce maila zależy od adresu mailowego odbiorcy (pod uwagę brany jest obszar adresowy definiowany w ramach danego węzła SMTP).
Pozdrawiam,

Jacek Witczak
http://novertio.pl
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: SMTP

Post autor: greg_hhl »

Dzięki :) Ja mam 7.50 więc "łapię" się na tą możliwość. Z opisu w nocie wygląda banalnie prosto, zrobimy. Dam znać jaki efekt i jak to działa.
greg_hhl
Posty: 145
Rejestracja: wt paź 10, 2017 4:26 pm
Has thanked: 54 times
Been thanked: 86 times

Re: SMTP

Post autor: greg_hhl »

Więc nie zdefiniowaliśmy więcej węzłów SMTP. Bo dla nas wyróżnikiem nie jest odbiorca a wysyłający (do tego samego odbiorcy mogą iść maile wysyłane przez różne Spółki a każda chciałaby by maile wychodziły "od niej").
ODPOWIEDZ