Doc type ZB Clearing doc. S+K

W tym dziale znajdują się posty z zakresu modułów finansowych systemu SAP...
ODPOWIEDZ
Logan
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 4:46 pm

Doc type ZB Clearing doc. S+K

Post autor: Logan »

Cześć,

Przy clearowaniu pozycji gdzie balans daje 0 (sprawa oczywista) pojawiaja się dodatkowo linie z dokumentem typu ZB (Clearing doc. S+K), co prawda balans na tych pozycjach jest 0 ale nie rozumiem dlaczego tworza sie dodatkowe linie w SAPie. Document number i clearing number sa takie same.
Może mi to ktoś wyjaśnić, dzieki
Dziadek
Posty: 131
Rejestracja: pn maja 16, 2016 12:19 pm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 71 times

Re: Doc type ZB Clearing doc. S+K

Post autor: Dziadek »

Niestety nie wiem co to jest Twój "ZB (Clearing doc. S+K)" i jak jest skonfigurowany, ale zapewne te dwie pozycje powstają z uwagi na dodatkowe obiekty dekretacji, np. działy gospodarcze - jesli w obu pozycjach masz inne, albo w jednej pole jest putse, to system tak zadziała.
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 263 times

Re: Doc type ZB Clearing doc. S+K

Post autor: RKISIEL »

Dziadek pisze: pt paź 23, 2020 9:16 am dwie pozycje powstają z uwagi na dodatkowe obiekty dekretacji, np. działy gospodarcze.
Dziadku,
Tak z głębin pamięci to ok. 1997 roku (dla wersji 3.xy) była nota OSS opisująca kiedy powstają dodatkowe pozycje w dokumencie rozliczeniowym. Tych warunków(różnic) było kilkanaście/kilkadziesiąt :D
Rafał Kisiel
Dziadek
Posty: 131
Rejestracja: pn maja 16, 2016 12:19 pm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 71 times

Re: Doc type ZB Clearing doc. S+K

Post autor: Dziadek »

Noty takowej nie pamiętam, młody wtedy byłem jeszcze :D , ale w 1997 rokku to chyba jeszcze wersja 2.2D była :roll:
RKISIEL
Posty: 583
Rejestracja: pn lut 14, 2011 9:10 pm
Has thanked: 422 times
Been thanked: 263 times

Re: Doc type ZB Clearing doc. S+K

Post autor: RKISIEL »

Dziadek pisze: pn paź 26, 2020 9:36 am Noty takowej nie pamiętam, młody wtedy byłem jeszcze :D , ale w 1997 rokku to chyba jeszcze wersja 2.2D była :roll:
No to odpowiem inaczej: dawniej przed NGL była nota opisująca warunki kiedy powstają dodatkowe pozycje dla dokumentów rozliczeniowych (nota z 1999 roku - jeśli potrzeba znajdę) a od czasów NGL (od 2005) powstała nowa implementacja/wersja noty- jeśli nie masz NGL to obowiązują "stare" zasady (te z 1999 roku) a jeśli masz to zawsze powstaną pozycje w dokumencie rozliczeniowym. Dlaczego? wystarczy prześledzić noty dotyczące zapisów dla VAT. Tabela BSET nie ma pola GSBER a jeśli kluczem rozdziału jest GSBER to w tabelach FAGLFLEXA muszą być pozycje z GSBER - wgląd KG.
RaV
Rafał Kisiel
ODPOWIEDZ