Edycja pól typu string w tabeli

Jeśli programujesz, administrujesz, integrujesz i masz wątpliwość lub obawę, to właśnie najlepsze miejsce dla Ciebie. Pisz śmiało...
ODPOWIEDZ
arnonim
Posty: 170
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 9:22 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 12 times

Edycja pól typu string w tabeli

Post autor: arnonim »

Witam wszystkich serdecznie,
mam pytanie, czy w SAP-ie jest narzędzie za pomocą, którego można przeglądać tabelę z polami typu string. Transakcja se16n niestety nie wyświetla całej zawartości takich pół.
MarcorMarc
Posty: 86
Rejestracja: śr gru 19, 2012 12:16 pm
Lokalizacja: Warsaw
Has thanked: 2 times
Been thanked: 24 times

Re: Edycja pól typu string w tabeli

Post autor: MarcorMarc »

Witam,

z edycją może być problem.
Natomiast wyświetlić możesz w SE16 -> w parametrach uzytkownika ustaw dane wynikowe jako ALV.
Następnie po wyświetleniu możesz w zmianach układu zmienić długość wyświetlanego pola (maks 1020 znaków razem dla wszystkich wyświetlanych kolum). Mam nadzieję, że Ci to wystarczy.

Niestety edycja przez &SAP_EDIT juz nie działa wiec moze być problem z podmianą danych bez napisania dedykowanego programu.

Pozdr,
Marcin
twjx
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 16, 2020 7:05 pm
Been thanked: 8 times

Re: Edycja pól typu string w tabeli

Post autor: twjx »

Można edytować pola w SE16, wystarczy włączyć tryb edycji, ustawić breakpoint we wskazanym miejscu i zmienić zmienną CODE na "EDIT".
Wszystko zależy ile tych danych jest, czy to jednorazowo czy cyklicznie może okazać się że lepiej będzie napisać program do zmiany wartości w tabeli.
edit.png
edit.png (41.73 KiB) Przejrzano 2438 razy
arnonim
Posty: 170
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 9:22 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 12 times

Re: Edycja pól typu string w tabeli

Post autor: arnonim »

Można również edytować poprzez ustawienie pól GD-SAPEDIT i GD-EDIT, ale bardziej chodziło mi o to,
że jak mam tabelę która zawiera pole typu STRING to w se16 czy se16n nie wyświetla się w całości.

SAP po polsku, nauka SAP, SAP dla początkujących, SAP, S/4HANA, SAP ERP, SAPFORUM, FORUMSAP, HANA, SAP CLOUD PLATFORM, ABAP, EWM
Załączniki
edit.JPG
edit.JPG (156.4 KiB) Przejrzano 2425 razy
twjx
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 16, 2020 7:05 pm
Been thanked: 8 times

Re: Edycja pól typu string w tabeli

Post autor: twjx »

Jakie pole i w jakiej tabeli próbujesz zmodyfikować ?
arnonim
Posty: 170
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 9:22 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 12 times

Re: Edycja pól typu string w tabeli

Post autor: arnonim »

To jest tabela Z-etowa do wymiany danych poprzez RFC.
yacol
Posty: 561
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 4:32 pm
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Edycja pól typu string w tabeli

Post autor: yacol »

STRING jest typem dynamicznym o zmiennej długości (max. długość na HANIE to 2^29 znaków) więc trudno się dziwić, że jest problem z jego wyświetlaniem/edycją w transakcjach takich jak SE16/SE16N. Do wyświetlania oraz zmiany zawartości pól typu STRING w tabelach DB można użyć np. programu RSDU_EXEC_SQL. Tylko trzeba mocno uważać żeby czegoś nie... sPISolić - żeby nie było, że nie ostrzegałem :wink:
Pozdrawiam,

Jacek Witczak
http://novertio.pl
aszymanski
Posty: 72
Rejestracja: pt lip 11, 2014 1:01 pm
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 28 times

Re: Edycja pól typu string w tabeli

Post autor: aszymanski »

Zamiast RSDU_EXEC_SQL używałem SQL Command Editor w DBACOCKPIT, ale tylko do wyświetlania. Przydaje się, żeby na systemie testowym znaleźć sobie jakieś dane, a akurat brakuje potrzebnego view.
ODPOWIEDZ