Direct procurement

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
bzcstal
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 15, 2016 1:57 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Direct procurement

Post autor: bzcstal »

Cześć,
Mam problem z direct procurement.

W momencie gdy konwertuję zlecenie planowane na produkcyjne dla materiału Finish Good, system automatycznie przypisuje - dla materiału Raw Material - 'gwiazdkę' przy Purchase Requisition albo konwertuje zlecenie planowane na Purchase Requisition z 'gwiazdką ' (w zależności od ustawień MD01).

Problem pojawia się podczas tworzenia Purchase Ordera, a mianowicie Purchase Requisition dla direct procurement nie wyświetla się na liście w ME58. Muszę ręcznie wejść do ME57 i automatycznie przypisać brakujący Purchase Requisition (ten z gwiazdką) i dopiero wtedy mogę złożyć zamówienie/Purchase Order.

W BOMie FG, komponent (Raw material) jest ustawiony N - Non stock Item (item category)

Materiał Raw Material w MRP 2 ma ustawiony direct procurement.

Użyłem dwóch metod:
1. Using special procurement key

2. Using item category ‘non stock item’

ale dla żadnej to nie działa.

jakieś pomysły?

Pozdrawiam,
bzc
mrcb
Posty: 260
Rejestracja: czw maja 31, 2007 10:17 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 107 times

Re: Direct procurement

Post autor: mrcb »

Zgaduję, że nie jest to problem direct procurement, a brak ustalonego źródła dostaw.
ME58 konwertuje zgłoszenia, które wcześniej ustaliły źródło.
Czy masz dla materiału zdefiniowaną listę źródeł?
Czy ten sam materiał zamawiany na stan magazynowy zachowuje się inaczej? Jeżeli tak, to szukałbym w notach.

pozdr.m.
mrcb
Posty: 260
Rejestracja: czw maja 31, 2007 10:17 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 107 times

Re: Direct procurement

Post autor: mrcb »

Coś jednak jest na rzeczy.
W standardzie ustalanie źródła nie działa dla zgłoszeń generowanych bezpośrednio ze zlecenia produkcyjnego, z pominięciem planowania MRP. SAP udostępnia tę funkcję na życzenie, notą 32900 - Source of supply assignment for purchase requisition in the network and production order.

pozdr.m.
ODPOWIEDZ