Dostawa wychodząca - przeksięgowanie 311

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
-=mariusz=-
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 08, 2021 8:32 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Dostawa wychodząca - przeksięgowanie 311

Post autor: -=mariusz=- »

Cześć,

Czy jest możliwość takiej konfiguracji, by po potwierdzeniu dostawy przez system zewnętrzny WMS dostawa księgowała się ruchem 311, a nie standardowo 601 w zależności np. od punktu wysyłkowego?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Dostawa wychodząca - przeksięgowanie 311

Post autor: dominik.tylczynski »

Jak najbardziej jest to możliwe. Ruch materiałowy jest ustalany z konfiguracji typu linii harmonogramu. Zatem możesz skonfigurować własny typ linii harmonogramu z ruchem 311 oraz ustalanie tego typu.

Ewentualnie możesz zrobić to na skróty przy pomocy user-exit'a w przetwarzaniu dostawy wychodzącej - zobacz notę 415716 - User exits in delivery processing
-=mariusz=-
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 08, 2021 8:32 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dostawa wychodząca - przeksięgowanie 311

Post autor: -=mariusz=- »

dominik.tylczynski pisze: wt kwie 13, 2021 12:12 pm Jak najbardziej jest to możliwe. Ruch materiałowy jest ustalany z konfiguracji typu linii harmonogramu. Zatem możesz skonfigurować własny typ linii harmonogramu z ruchem 311 oraz ustalanie tego typu.
W SPRO?
W gałęzi SD, Logistyka?
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Dostawa wychodząca - przeksięgowanie 311

Post autor: dominik.tylczynski »

Konfiguracja typów linii harmonogramu i ich ustalania jest w SPRO w gałęzi SD.
-=mariusz=-
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 08, 2021 8:32 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dostawa wychodząca - przeksięgowanie 311

Post autor: -=mariusz=- »

Chciałbym wrócić do tematu, pokonfigurowałem wszystko - nowy tym zlecenia, punktu wysyłkowego, dostawy wychodzącej, linie harmonogramu.
Do linii harmonogramu przpisałem ruch 311, lecz po zaksięgowaniu dostawy tworzy się ruch w obrębie tej samej storage location.

Gdzie można ustawić, na jaką lokalizację ma być dostarczany materiał?

Czy można to zrobić w standardowej konfiguracji - zlecenie sprzedaży -> dostawa (nie chciałbym używać STO)
dominik.tylczynski
Posty: 8326
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1915 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Re: Dostawa wychodząca - przeksięgowanie 311

Post autor: dominik.tylczynski »

Na poziomie pozycji dostawy jest pole LIPS-UMLGO. Najpewniej w Twoim przypadku to pole jest puste i stąd przeksięgowanie w obrębie tego samego storage location (składu). Uzupełnij to pole na skład docelowy i powinno zadziałać.
O ile się nie mylę bezpośrednia edycja tego pola nie jest możliwa, ale da się je ustawić user-exit'em. Wcześniej podałem link do noty opisującej exit'y w dostawach.
-=mariusz=-
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 08, 2021 8:32 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dostawa wychodząca - przeksięgowanie 311

Post autor: -=mariusz=- »

Ustawiłem rozszerzenie niejawne

program MV50AFZ1

USEREXIT_MOVE_FIELD_TO_LIPS

IF LIPS-WERKS = '1100'.
IF LIPS-PSTYV = 'ZWA'.
LIPS-UMLGO = '0003'.
LIPS-UMWRK = '1100'.
ENDIF.
ENDIF.

po utworzeniu dostawy mam receiving warehouse i storage location ustawione jak chcę, ale po pobraniu towaru zaksięgowaniu twory mi się ruch 311 w obrębie składu na którym jest w tej chwili towar.

Czy jeszcze coś muszę zmienić w programie księgującym?
ODPOWIEDZ