Cena średnia ruchoma materiału

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
pabliq
Posty: 390
Rejestracja: pn cze 08, 2009 9:32 am
Has thanked: 67 times
Been thanked: 11 times

Cena średnia ruchoma materiału

Post autor: pabliq »

Witam,

mam oto następujący problem. Dla jednego z indeksu materiału, w mm02/03 określona jest "Cena średnia ruchoma" (zakładka Kalkulacja 2), a dla innego, tego samego typu indeksu materiału, tej ceny nie ma.

Szukam informacji na temat tego, co wpływa na wyliczenie "Cechy średniej ruchomej"..

Na marginesie: wskaźnik sterowania ceną mam ustawione na S.

Z góry dziękuję za wskazówki.
aregmax
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 21, 2009 11:28 am
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: Cena średnia ruchoma materiału

Post autor: aregmax »

Cześć

Wiem, że jest wyliczana dla celów statystycznych, niestety nie wiem dokładnie kiedy (ruchy czy może order settlement dla zlecenia produkcyjnego).
Gdyby odszukać kiedy została zmieniona/ustawiona można by zerknać na analizę ruchów na tym materiale w danym okresie.
Ewentualnie do przeszukania temat 'statistical moving average price'.

Arek.
Arek
donpepe20
Posty: 15
Rejestracja: pn sty 08, 2018 8:55 am
Has thanked: 25 times
Been thanked: 5 times

Re: Cena średnia ruchoma materiału

Post autor: donpepe20 »

Witam,
przy sterowaniu ceną S cena średnia ruchoma nie wpływa np na księgę materiałową.
Możliwe, że dlatego w jednym indeksie o tym samym typie masz uzupelnioną taką cenę a w innym nie.

przy sterowaniu ceną V wpływ na średnią ruchomą mają ruchy, przyjęcia i ceny z zamówień.

mniej więcej :D
Pawel_85
Posty: 73
Rejestracja: pn paź 22, 2018 3:43 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Cena średnia ruchoma materiału

Post autor: Pawel_85 »

Cześć,
jeśli price control masz ustawione na S to do wyceny zapasu brana jest pod uwagę standard price, jeśli V moving price.
I na moving price maja wpływ ruchy GR/GI. Czyli np, masz ustawione price control na V, dostajesz od dostawcy jedną dostawę w gratisie, przychodzi zerowa faktura, moving price jest niższa zaniża Ci wycenę zapasu.
ODPOWIEDZ